Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Príprava nehnuteľnosti na predaj
Príprava nehnuteľnosti na predaj

Príprava nehnuteľnosti na predaj – Home staging

Chystáte sa predávať nehnuteľnosť – byt, dom, chatu či iný objekt, prinášame niekoľko dobrých rád, ktoré vám pomôžu zrealizovať predaj rýchlejšie a za viac peňazí, čo je cieľom každého predávajúceho.

Treba si však uvedomiť, že takýto predaj robí väčšina predávajúcich veľmi zriedka, niektorí raz alebo párkrát za život, preto by bolo vhodné k tomu pristupovať zodpovedne.

Veľkú popularitu v posledných rokoch pri predaji nehnuteľností získava a vydobýja si miesto na realitnom trhu tzv. „home staging“ – príprava nehnuteľnosti na prenájom alebo predaj.

Ide o profesionálne zvládnutie prípravy interiéru nehnuteľnosti na jej predaj, čo si vyžaduje vynaložiť čas, námahu a do istej miery aj financie.

Princíp home staging-u je umožniť potencionálnemu záujemcovi o nehnuteľnosť vytvoriť si vlastnú predstavu o možnosti bývania v ponúkanom byte alebo dome.

Prvý dojem sa nedá spraviť dvakrát, preto treba prípravu nehnuteľnosti urobiť pred zhotovením a uverejnením fotografií.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Príprava nehnuteľnosti

Celková príprava nehnuteľnosti by mala začať od stien, mali by byť čisté, bez zbytočných rušivých momentov. Ak je treba, bolo by vhodné vymaľovať. Mnohým sa zdá maľovanie zbytočné, keď sa nehnuteľnosť predáva.

Ak však steny nie sú čisté, v okolí vypínačov vidieť škvrny na omietke, znehodnocuje to ponuku. Upravený byt pôsobí zachovalo a udržiavane.

Príprava nehnuteľnosti na predaj, Home StagingOkná by mali byť čisté, ak sú pôvodné a nechystáte sa ich meniť, rozhodne by bolo vhodné upraviť ich tak, aby nepôsobili rušivo.

Osobné veci, ktoré dotvárajú osobitosť vybavenia a zariadenia bytu, by v tomto prípade nemali rušiť celkový pohľad na interiér, aby záujemca nadobudol pocit voľného priestoru, kde vie realizovať svoje predstavy a potreby, skĺbiť ich s možnosťami, ktoré mu ponúkajú čisté línie.

Písacie stoly by nemali mať množstvo vecí na ploche, nočné stolíky – iba svietidlá alebo vôbec nič, police s minimálnym množstvom vecí, bez fotografií. Vhodné je dotvorenie interiéru textíliami s čistými líniami, farebne vhodne skombinované s farbou dreva nábytku, podláh a kobercov.

Dôležité je eliminovať zdroje zápachu. Na to treba dbať hlavne v starších kúpeľniach. Sanita bude pôsobiť lepšie, ak bude čistá, lesklá, bez nánosov usadenín, žiadne zbytočné opotrebované koberčeky.

Všetky textílie okrem tých, ktoré vhodne dotvárajú a vhodne farebne dopĺňajú priestor, je potrebné z kúpeľne odstrániť, tiež „výstavu a zbierku“ kozmetiky, drogérie a rôznych nádob. Miestnosť sa po odstránení predmetov zdá priestrannejšia, svetlejšia a čistejšia.

Úprava interiéru pred fotením

Upravený interiér bytu alebo domu, profesionálne nafotený, bude vyzerať atraktívnejšie. Bude vynikať v ponukách záplavy podobných nehnuteľností, klienti si v takomto priestore ľahšie budú vedieť predstaviť vlastný domov.

V prípade, že je potrebné vynaložiť vyššie finančné prostriedky na prípravu interiéru na predaj, netreba sa vzdávať a zatracovať investíciu do námahy, financií a času.

Ak by ste sa vzdali úpravy bytu pred predajom, môžete počítať s nižším záujmom o nehnuteľnosť. Nakoniec to môže viesť k opakovanému znižovaniu ceny, čo by v konečnom dôsledku mohlo znamenať vyššiu stratu ako investícia do úpravy a vylepšenia interiéru.

Makléri realitných kancelárií vedia pripraviť a nafotiť byt tak, aby mal čo najväčšiu výpovednú hodnotu pre kupujúceho a vedel zaujať najmä pri online prezentácii.

(Zdroj: text Radovan Krajňák, Garant Real, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top