

Tepelné čerpadlá vzduch – voda
Na otázku, aké tepelné čerpadlo si zaobstarať, nie je jednoduchá odpoveď.
Ak zoberieme do úvahy naše klimatické podmienky, tak sa javí ako najvhodnejšie použitie tepelných čerpadiel vzduch – voda, a to aj najmä s ohľadom na výrazne nižšie obstarávacie náklady v porovnaní s ostatnými tepelnými čerpadlami.
Panasonic Aquarela
Na princípe vzduch – voda funguje aj systém tepelného čerpadla Panasonic AQUAREA, ktorý využíva energiu prítomnú vo vonkajšom vzduchu na vykurovanie domu a prípravu teplej úžitkovej vody.
Systém Aquarea teda využíva energiu, ktorá je zadarmo, na vykurovanie alebo chladenie domu.
Elektrickú energiu spotrebováva iba na napájanie kompresora, elektroniky, čerpadla a v prípade veľmi nízkej teploty tiež vykurovacieho telesa.
Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby. Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt
Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín
Výsledkom je veľmi vysoká účinnosť a úspora elektrickej energie.
Vykurovací a klimatizačný systém Aquarea je možné jednoducho inštalovať do nových aj starších budov. Tepelné čerpadlá voda-vzduch Panasonic Aquarea ponúka výrazné zníženie nákladov na inštaláciu a jej údržbu.
V prípade nových budov odpadá nutnosť vrtov alebo výkopov, ktoré sú nutné v prípade geotermálnych inštalácií, a nie je potrebná žiadna plynová prípojka, komín alebo nádrž na palivo.
Môžete pripojiť k existujúcemu vykurovaciemu systému
V prípade rekonštrukcií a modernizácií je možné zariadenie jednoducho pripojiť k existujúcemu vykurovaciemu systému s radiátormi alebo podlahovým vykurovaním.
Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea vykazujú oproti elektrickým vykurovacím systémom až 78 %-nú úsporu nákladov na vykurovanie.
Systém Aquarea s výkonom 7kW má COP = 4.4, čo znamená, že z každého kW spotrebovanej elektrickej energie vráti 4,4 kW tepla, tzn. o 3,4kW energie viac než konvenčný systém elektrického vykurovania, ktorý má maximálne COP=1.
To zodpovedá 78 % úspor. Spotrebu systému Aquarea je možné ďalej znížiť pripojením solárnych panelov.
Existuje niekoľko typov tepelných čerpadiel:
ROZDELENÝ – SPLIT – SYSTÉM (BI-BLOC) sa skladá z vonkajšej jednotky a hydraulického modulu, ktorý je spravidla umiestnený v technickej miestnosti alebo v garáži.
Táto konfigurácia vyžaduje potrubie chladiaceho média medzi oboma jednotkami.
Je možné ju ľahko začleniť do domu a pripojiť napríklad aj k existujúcemu kotlu.
NEDELENÝ – SYSTÉM (MONO-BLOC) má iba vonkajšiu jednotku.
Inštalácia nevyžaduje prípojku chladiaceho média a je pripojená iba k systému kúrenia. Tento systém sa ľahšie inštaluje, avšak vyžaduje vonku väčší priestor a nemrznúcu zmes.
Aquarela ponúka tri riešenia
1. Aquarea High Performace
Ideálna pre nízkoenergetické domy s výkonom od 3 kW do 16 kW. Pre dom s nízkoteplotnými radiátormi alebo s podlahovým vykurovaním.
Môže pracovať ako samostatná jednotka, alebo sa môže v závislosti od požiadaviek skombinovať s plynovým alebo olejovým vykurovacím systémom.
2. Aquarea T-CAP
Výkon od 9 kW do 16 kW sa hodí vtedy, ak je dôležitým kritériom udržanie jednotlivých výkonov vykurovania pri nízkych teplotách až do -15 °C.
Takto budete mať vždy zaistený dostatočný výkon pre vykurovanie domu bez pomoci externého kotla, a to aj pri extrémne nízkych teplotách. Vysoká účinnosť a radosť z úspor za energiu.
3. Aquarea HT Výkon od 9 kW do 12 kW je predurčený pre dom s tradičnými vysokoteplotnými radiátormi (ako sú lítiové radiátory).
Dokáže dodať výstupnú vodu o teplote 65 °C a to aj pri vonkajších teplotách – 20 °C bez potreby elektrickej špirály.
(Zdroj: www.klimavex.sk)