Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Udržateľná architektúra, bungalov
Udržateľná architektúra, bungalov

Udržateľná architektúra

V súčasnosti sa okrem komfortu nového bývania investori čoraz viac zameriavajú na energetickú hospodárnosť stavby a kladú zvýšené nároky na použité stavebné materiály.

Okrem nízkoenergetických a pasívnych domov sa do povedomia laickej verejnosti dostávajú aj nové pojmy charakterizujúce stavby budúcnosti, ako sú automatizované inteligentné domy a udržateľná architektúra.

Zmeny v ponímaní architektúry budúcnosti súvisia s problematikou globálneho otepľovania, ktorá so sebou prináša výzvu súčasnosti – projektovať udržateľné stavby.

Sú to stavby, ktoré svojim užívateľom ponúkajú kvalitné vnútorné prostredie pre život. Dosahujú nízku energetickú bilanciu s využitím stavebných materiálov a postupov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a minimalizujú negatívny dopad stavby na okolie.

Ak sú všetky tieto požiadavky správne vybalansované a stavba je z hľadiska produkcie energií, ktorú na svoj chod potrebuje, sebestačná, môžeme hovoriť o ekologickej architektúre.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Dom budúcnosti v znamení udržateľnej architektúry

Pri svojej prevádzke má dom minimálnu spotrebu energie, ktorú dosahuje pomocou integrovaných inteligentných systémov.

Prípadne dokáže pomocou batérií pre domácnosť uchovať prebytky vyrobenej zelenej energie z obnoviteľných zdrojov a umožní jej následné využitie na chod elektrospotrebičov v domácnosti.

Dôležitým predpokladom pre dosiahnutie kvalitného vnútorného prostredia je dostatok denného svetla v interiéri, vhodný návrh tienenia a účinná hybridná ventilácia.

V našich podmienkach kladie udržateľná architektúra dôraz aj na dizajn, ktorý rešpektuje prostredie a je zároveň v súlade s prírodou a kultúrnym dedičstvom.

Zmes ekologického dizajnu a inteligentných technologických riešení sa už aj na Slovensku stáva želanou investíciou.

Z dlhodobého hľadiska efektívne zníži výdavky spojené s užívaním a prevádzkovaním stavby a obyvateľom poskytuje komfortné a estetické prostredie pre život.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top