

Udržateľná architektúra
V súčasnosti sa okrem komfortu nového bývania investori čoraz viac zameriavajú na energetickú hospodárnosť stavby a kladú zvýšené nároky na použité stavebné materiály.
Okrem nízkoenergetických a pasívnych domov sa do povedomia laickej verejnosti dostávajú aj nové pojmy charakterizujúce stavby budúcnosti, ako sú automatizované inteligentné domy a udržateľná architektúra.
Zmeny v ponímaní architektúry budúcnosti súvisia s problematikou globálneho otepľovania, ktorá so sebou prináša výzvu súčasnosti – projektovať udržateľné stavby.
Sú to stavby, ktoré svojim užívateľom ponúkajú kvalitné vnútorné prostredie pre život. Dosahujú nízku energetickú bilanciu s využitím stavebných materiálov a postupov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a minimalizujú negatívny dopad stavby na okolie.
Ak sú všetky tieto požiadavky správne vybalansované a stavba je z hľadiska produkcie energií, ktorú na svoj chod potrebuje, sebestačná, môžeme hovoriť o ekologickej architektúre.
Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby. Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt
Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín
Dom budúcnosti v znamení udržateľnej architektúry
Pri svojej prevádzke má dom minimálnu spotrebu energie, ktorú dosahuje pomocou integrovaných inteligentných systémov.
Prípadne dokáže pomocou batérií pre domácnosť uchovať prebytky vyrobenej zelenej energie z obnoviteľných zdrojov a umožní jej následné využitie na chod elektrospotrebičov v domácnosti.
Dôležitým predpokladom pre dosiahnutie kvalitného vnútorného prostredia je dostatok denného svetla v interiéri, vhodný návrh tienenia a účinná hybridná ventilácia.
V našich podmienkach kladie udržateľná architektúra dôraz aj na dizajn, ktorý rešpektuje prostredie a je zároveň v súlade s prírodou a kultúrnym dedičstvom.
Zmes ekologického dizajnu a inteligentných technologických riešení sa už aj na Slovensku stáva želanou investíciou.
Z dlhodobého hľadiska efektívne zníži výdavky spojené s užívaním a prevádzkovaním stavby a obyvateľom poskytuje komfortné a estetické prostredie pre život.
(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)