Teploizolačné omietky
Teploizolačné omietky

Teploizolačné omietky ThermoUM

Teploizolačné omietky ThermoUM sú určené do interiéru aj exteriéru. Omietky majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré v súčasnosti nemajú na trhu konkurenta.

Je vhodná na fasádne omietanie tehlových, betónových, železobetónových, pórobetónových, sklenených, drevených a kovových podkladov.

Teploizolačné omietky na domyThermoUM je vhodný na omietanie pemzových i sadrokartónových podkladov, ktoré majú jednoduchý i zložitý tvar.

Vďaka svojej objemovej hmotnosti dokáže veľmi dobre eliminovať objemové zmeny podkladových materiálov, a preto je vhodný ako finálna povrchová úprava pre tepelnoizolačné murivo (napr. Ytong).

Nová generácia tepelno-izolačných omietok

Teploizolačné omietky ThermoUM sú v porovnaní so súčasnými omietkami viac ako 3x ľahšia, objemová hmotnosť 1m3 omietky váži podľa druhu od 340 kg do 380 kg na 1m3.

Omietka vám vďaka svojej mimoriadne nízkej objemovej hmotnosti zabezpečí výraznú úsporu tepla.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti je už po 28 dňoch od nanesenia 0,078 W /mK, po 120 dňoch od nanesenia dochádza k plnému vyzretiu fasády a súčiniteľ tepelnej vodivosti je 0,06 W/mK.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Vďaka svojim výnimočným hydrofóbnym a vzduchu priepustným vlastnostiam napomáhajú omietky ThermoUM odstrániť vlhkosť, čím zamedzujú vzniku plesní na povrchu stien a taktiež vo vnútri konštrukcie.

Kvalitná zvuková izolácia

Teploizolačné omietky na bytové domyVytvárajú zdravé a bezpečné prostredie v obytných priestoroch. Prírodná štruktúra materiálu ThermoUM zaisťuje veľmi kvalitnú zvukovú izoláciu a v priestore aktívne napomáha k vytvoreniu akustického prostredia zabraňujúcemu ozvenám.

V porovnaní s bežnými stavebnými izolantmi zistíme, že ThermoUM je pevnejší, trvanlivejší, univerzálnejší, viac odpudzuje vodu, je ekologickejší a odolnejší voči mrazu, mechanickému poškodeniu a vzniku trhlín.

Materiál neobsahuje karcinogénne látky a má certifikáty „THE GREEN ORGANISATION“ a „BLUE ANGEL“.

Spolu v kombinácii s tepelno-izolačným náterom ThermoShield vytvorí omietka ThermoUM komplexný zatepľovací systém pre ideálne zateplenie domu.

Výhody

• finálna povrchová úprava fasády už po 24 hodinách po nanesení
• nízka objemová hmotnosť, je 3-4x ľahšia ako bežné omietky
• výrazné zlepšenie tepelnej pohody v byte
• má tepelno-izolačné vlastnosti, pomáha výrazne znížiť náklady na vykurovanie. Súčiniteľ tepelnej vodivosti izolačnej omietky je 0,06 W/mK.
• omietka je na dotyk vždy a všade príjemne teplá
• paropriepustná
• nehorľavá
• vhodné pre vyriešenie individuálneho zateplenia v panelových domoch
• dokonale ekologické a čisté minerálne materiály
• dlhá životnosť materiálu s najvyššou pórovitosťou na trhu až 76%

Autor: Lyda
Go to Top