Námornícky štýl
Námornícky štýl

Námornícky štýl: leto počas celého roka

Námornícky štýl je úplným opakom dizajnérskych trendov. Je to univerzálny štýl, vzdialený od všetkých ostatných štýlov a obnovuje sa každý rok.

Už len krátky pobyt v interiéri v námorníckom štýle môže navodiť atmosféru akoby sme si v myšlienkach odbehli na mini výlet s dlhými prechádzkami na pobreží, či romantickou večerou pri západe slnka, alebo skúmali tisícoraké odtiene modrej farby mora.

Prečo si teda takúto celoročnú oázu relaxu a letnej pohody nevytvoriť aj doma?

Klasické prírodné textílie, svetlý nábytok, neodmysliteľné svieže modré pruhy rôznych odtieňov, ktoré sú typické pre tento štýl, nepodliehajú rýchlo sa meniacim módnym trendom.

Aby interiér napriek klasickej povahe zvoleného štýlu zachoval modernosť doby a charakter lokality v ktorej sa váš domov nachádza, je nevyhnutné vhodne skombinovať použité témy a materiály pretože aj v tomto prípade platí staré dobré „všetko s mierou“.

Námornícky štýlVhodné je obísť rady obrazov s nesprávne namaľovanými plavidlami a namiesto nich umiestniť v interiéri fotografie rýb s odtieňom sýtej červenej a modrej farby, zarámované v ráme z prírodného dreva. Sú to detaily, ktoré pri vhodnej aplikácii do interiéru vnesú dotyk luxusu. Námornícky štýl sa čoraz s väčšou obľubou aplikuje aj v miestach ďaleko vzdialených od mora.

Stačí ak do jednoducho zariadeného interiéru s moderným nábytkom umiestnite vhodnú tapetu aby ste dosiahli požadovanú atmosféru.

Farby tvoria základ

Biela farba tvorí základ. Vyníma sa dobre na stenách ale biele drevo s patinou je to pravé pre námornícky štýl.

Všetky odtiene modrej reprezentujúce farby mora v striedmej kombinácii s červenou vytvoria úchvatný priestor.

Antická biela, ľadová biela, temná modrá, námornícka, vínová, všetky odtiene svetlej modrej ale aj farby plážového piesku, či stredné tony dreva – stačí si len vybrať a skombinovať podľa osobného vkusu.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Podlaha Palubová podlaha natretá na bielo alebo radšej morená v stredných odtieňoch hnedej? Opäť výber ostáva na vás. Vhodné môžu byť aj dlažby a nezabudnite na koberec, ktorý zútulní každý obytný priestor.

Vhodné doplnky Úlomky dreva pochádzajúce priamo z mora poslúžia ako autentický doplnok interiéru.

Lodné kormidlo zavesené na stene alebo lodná kotva sú definitívne neprehliadnuteľnými prvkami dizajnu. Vhodnými doplnkami sú tiež sklo alebo mosadzné petrolejové lampy.

Nábytok More je neustále v pohybe a plné života a preto aj nábytok by mal reprezentovať kúsok prírody.

Ideálny je ľahký a pružný ratan, drevo reprezentujúce hlavný stavebný prvok starodávnych plachetníc a čalúnenie z prírodných materiálov.

More v detskej izbe

Námornícky štýl je veľmi osobitý štýl ale vhodne aplikovateľný pre všetky vekové kategórie buď už v jeho klasickom ponímaní alebo modernom, minimalistickom prevedení.

Ktoré dieťa nie je fascinované pirátskymi príbehmi, dobrodružnými plavbami a morom, ktoré tak často nevidí? Urobte radosť svojej ratolesti a prineste mu more priamo do jeho detského kráľovstva.

Základnou farbou interiéru je biela, ktorá sa dobre vyníma na stenách a nábytku.

More hrá rôznymi odtieňmi modrej a práve tieto odtiene uplatňujeme aj v interiéri.

Vhodne zvolené tapety, závesy a pestrofarebné posteľné obliečky s motívmi rybičiek a kotvy doplnené drevenými plochami v stredne hnedých odtieňoch dodajú izbe tú správnu atmosféru. Spať ako na palube lode predsa poteší nejedno dieťa.

Vhodným doplnkom sú pirátske truhlice na uschovanie pokladov, kolesá, kotvy a akvárium s pestrofarebnými rybkami o ktoré sa dieťa môže starať.

(Zdroj: Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top