Kuchynský nábytok, ktorý ušetrí kilometre krokov

Vedeli ste, že myšlienka variabilných skriniek, tak ako ich poznáme dnes, sa objavila už okolo roku 1930?

Ako prvá sa ergonómii v kuchyni začala venovať „žena“ Christine Frederick. Opúšťal sa systém služobníctva, a to už musela variť každá žena.

Cieľom ergonómie (z gréckeho ergon práca /nomos zákon) je, aby používané predmety a nástroje svojím tvarom čo najlepšie zodpovedali pohybovým možnostiam prípadne rozmerom ľudského tela.

Okrem iného sa zaoberá výškou pracovnej dosky a rozmermi pracovnej plochy v kuchyni, usporiadaním kuchynského riadu tak, aby bolo všetko správne „po ruke“.

Inak povedané: život v kuchyni sa uľahčí a bude zábavnejší, pokiaľ máte správne zorganizovaný interiér.

Ergonomicky navrhnutú kuchyňu môžeme nazvať aj „inteligentnou“. Okrem toho, že sama nevarí:o), je plne nápomocná pri všetkých činnostiach v nej vykonávaných. A to doslova.

Inteligentná kuchyňa sa skladá zo 6 funkčných zón:

» skladovanie potravín » príprava pokrmov » nádoby na potraviny » drobné predmety » čistenie a odpad » príbory a servírovanie «Priblížim Vám niekoľko každodenných situácií vo Vašej kuchyni a receptov na ich úspešné riešenie.

Kuchynský nábytok do bytu

Skladovanie potravín:

Každodenný chaos v kuchyni…POMÓC! Každé ráno je to rovnaké: pokiaľ z toho chaosu vydolujem veci potrebné na raňajky, som z toho už na nervy a mám pokazenú náladu na celý deň.Inteligentná kuchyňa ponúka namiesto chaosu poriadok:Optimálne miesto pre zásoby: Nezavadzajú a predsa sú vždy po ruke.Perfektný prehľad: Všetky zásoby majú svoje miesto a majú ho dosť.

Príprava pokrmov:

Už žiadny rámus! Užívajte si varenie! Často musím vypratať polovicu obsahu skrinky, aby som sa prepracovala k tomu správnemu hrncu. Ostatní sa hnevajú, že s tým narobím rachot.Inteligentná kuchyňa má potraviny a kuchynské potreby vždy po ruke: sú uložené blízko sporáku alebo pod varnou platňou. Hneď vedľa varnej platne nájdete všetko, čo potrebujete k príprave pokrmov: nože, varešky, naberačky, korenie atď.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Nádoby na potraviny:

Stres pre každý krajec? Už nikdy! Správne uložené nádoby na potraviny zaistia poriadok a šetria nervy.

Keď ráno hľadám vhodnú nádobku na desiatu, často prebudím celú rodinu – pretože sa mi do náručia a na podlahu vysype celý obsah skrinky.

Inteligentná kuchyňa má veľa… veľmi veľa zásuviek, šuflíkov, nazvite si ich ako chcete…

Či už ide o rýchle raňajky alebo príjemnú večeru s priateľmi – kuchyňa je pevný bod nášho bežného života, kde sa o komfort a kvalitu života nenápadne stará praktické kovanie, vďaka ktorému je práca v kuchyni ergonomickejšia a jednoduchšia.

Nič lepšie ako zásuvky zatiaľ nevymysleli, môžu sa takmer samé od seba otvárať a potom opäť nehlučne zatvárať.

Drobné predmety:

Kto sa v tom má vyznať? Maličkosti s veľkým efektom! Neviem, kam šikovne schovať všetky tie drobné vecičky, gumičky, kľúče, ceruzky, nabíjačky, návody – nevidím žiadne rozumné riešenie. Inteligentná kuchyňa vďaka plytkým zásuvkám s deliacimi priehradkami nedá chaosu žiadnu šancu.

Kuchynský nábytok, ktorý ušetrí na rozložení riadu. V kuchyni treba nájsť miesto nielen pre taniere a potraviny. Vďaka variabilným priehradkám vytvoríte presne toľko miesta, koľko potrebujete na najrôznejšie drobnosti.

Čistenie a odpad:

Vodné športy? Ďakujem, nie! Zakaždým robím akrobatické kúsky, aby som našla kdesi hlboko vo svojej skrinke pod drezom ten správny čistiaci prostriedok.

Potom som vyčerpaná, ešte skôr, než som začala. Inteligentná kuchyňa má všetko dobre vymyslené a šikovne zmajstrované. Špeciálna zásuvka pod drezom optimálne využíva úložný priestor. Všetky čistiace prostriedky sú v pohodlnom dosahu.

V jednej zásuvke je odpadkový kôš vždy jednoducho k dispozícii – bez toho aby bolo nutné po ňom pátrať.

Príbory a servírovanie:

Manévre s porcelánom? To teda nie! Keď hľadám to, čo je v hornej skrinke ako naschvál až úplne vzadu, musím najprv všetko vypratať na pracovnú dosku a potom to zas vrátiť na svoje miesto.

Moje nervy! Inteligentná kuchyňa myslí aj na rýchle prestieranie. Poháre a šálky sú za posuvnými dverami rýchlo k dispozícii a zároveň ich môžete kedykoľvek vystaviť na obdiv.

Posuvné dvere môžu totiž zakrývať striedavo buď ľavú alebo pravú stranu. Zásuvky za posuvnými dverami v jednej rovine: ideálne miesto pre príbory a riady je výrazné designové riešenie zvlášť pre otvorené kuchyne.

Kuchynský nábytok, ktorý ušetrí na ploche počíta s praktickým rozložením riadu a umiestnením samotnej kuchynskej linky.

Preto už pri navrhovaní a zabezpečovaní vyhotovenia novej kuchyne, dbajte hlavne na tieto aspekty: krátke vzdialenosti, ergonómia a premyslené vnútorné vybavenie. Dana Madejová, konzultačná editorka domácností„

Z generácie na generáciu si predávame rozmanité skúsenosti, ale umenie upratovania medzi nimi nie je, hoci patrí k tým najdôležitejším. Priestor, v ktorom žijeme, totiž ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu.“

(Zdroj: Remo Interiér)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top