Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Moderný interiér s tyrkysovou
Moderný interiér s tyrkysovou

Moderný interiér s tyrkysovou

Tyrkysová je viac než len ďalšia farba z radu polodrahokamov. Je to jedinečná rovnováha zmesi zelenej a modrej, čo robí z tyrkysovej výnimočnú farbu.

Má mnoho odtieňov a variácií, ktorých farebný tón umožňuje namaľovať si svoj súkromný svet šťastia.

Táto farba je v histórii ľudstva známa ako farba prinášajúca pokoj, harmóniu a pretrvávajúce šťastie.

Už Indiáni verili, že polodrahokam tyrkys má moc ochrániť pred diablom a zabezpečiť pevné zdravie.

Aj samotná tyrkysová farba sa vryla do povedomia ľudí rôznych kultúr ako farba, ktorá energizuje interiér a zároveň vytvára príjemné obytné prostredie. Svetlejšie odtiene sú prejavom ženskosti, zatiaľ čo sýtejší odtieň vyvoláva sofistikovaný dojem.

Psychológia farieb

Tyrkysová napomáha otvoriť a spriechodniť komunikačnú líniu medzi srdcom a hovoreným slovom.

Je tvorená zmesou modrej farby s trochou žltej, preto sa vo farebnom spektre nachádza medzi modrou a zelenou.

Moderný interiér s tyrkysovouV psychológii farieb je tyrkysová definovaná ako príjemná a živá farba, ktorá kontroluje a lieči emócie tým, že vytvára rovnováhu a stabilitu.

Je to farba vyžarujúca pokoj a pohodu preberajúcu z modrej farby, rovnováhu a stabilitu čerpajúcu zo zelenej a pozdvihujúcu energiu žltej farby.

Je to farba, ktorá poskytuje okamžitú úľavu v stresových situáciách a emocionálnej záťaži, pretože upokojuje nervový systém a harmonizuje prechodný nepokoj.

Stačí chvíľkový sústredený pohľad na predmet, stenu alebo oblečenie tyrkysovej farby.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Táto farba napomáha rozvíjať rozhodovanie, čisté myslenie, organizačné a manažérske schopnosti. Pretože sa jedná o farbu podporujúcu komunikáciu, sebauvedomenie a iniciatívu, je vhodná pre ľudí vystupujúcich pred davmi.

Je prínosom pre akýkoľvek sektor podnikania, v ktorom sa vyžadujú dobré komunikačné schopnosti (učiteľov, prednášajúcich, médiá a komunikáciu) vrátane medicínskych centier vzhľadom na jej upokojujúce účinky. Táto farba sa spája s pocitmi a ich vyjadrovaním omnoho viac ako s racionálnym rozmýšľaním a zároveň napomáha rozvíjať empatické cítenie.

Tyrkysová farba má na ľudí väčší vplyv, než o nej napovedá prvý pohľad.

(Zdroj: archív)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top