Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Inteligentná bezdrôtová regulácia, Kúrenie
Inteligentná bezdrôtová regulácia, Kúrenie

Inteligentná bezdrôtová regulácia vykurovania

Už desiatky rokov sú najrozšírenejšími vykurovacími telesami teplovodné radiátory. Kvôli úspornej prevádzke sú štandardne vybavené termostatickými ventilmi a termostatickými hlavicami.

Ale ani v systéme s ekvitermickou reguláciou nedokážu vo väčšine prípadov zabezpečiť optimálne dávkovanie tepla do jednotlivých miestností budovy. Najmä, ak ide o pracoviská s rôznymi prevádzkovými hodinami alebo pracovnou dobou zamestnancov.

V takýchto prípadoch býva bežné, že v určitých časových úsekoch je neefektívne vykurovaný celý objekt, aj keď má požiadavku na dodávku tepla len malý počet miestností (zón).

Jedinou alternatívou, ktorá toto plytvanie vykurovacích nákladov dokáže eliminovať, je inteligentná bezdrôtová regulácia jednotlivých zón.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Zónová regulácia IQRC

IQRC ponúka prvky, prostredníctvom ktorých je možné kontrolovať a nastavovať časovo-teplotné režimy v každej miestnosti individuálne.

Ich využitím sa pri riadení vykurovania dá zohľadniť aktuálna obsadenosť budovy, čo z pohľadu optimalizácie spotreby energie umožňuje dosiahnuť ideálny stav: správna teplota, na správnom mieste, v správnom čase.

Inteligentná bezdrôtová regulácia radiátorovKeďže výhody zónového prístupu v regulácii platia všeobecne, dá sa aplikovať v školách, hoteloch, administratívnych budovách, nemocniciach, internátoch, rodinných domoch a pod.

Vďaka existencii systémov, využívajúcich bezdrôtové technológie Zigbee, nie je problém ani dodatočná aplikácia systému. Bezkáblová inštalácia je jednoduchá a čistá.

Investícia sa vďaka úsporám, ktoré dosahujú desiatky percent, vráti už v priebehu prvých rokov.

Je potrebné zdôrazniť, že bezdrôtové systémy na centrálnu reguláciu vykurovania sú vybavené funkciou nepretržitého on-line monitorovania aktuálnych teplôt.

Získaný prehľad pomáha správcom a majiteľom budov prijímať preventívne opatrenia na zabezpečenie úspornej prevádzky.

(Zdroj: archív, GeKaeM)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top