Inteligentná bezdrôtová regulácia, Kúrenie
Inteligentná bezdrôtová regulácia, Kúrenie

Inteligentná bezdrôtová regulácia vykurovania

Už desiatky rokov sú najrozšírenejšími vykurovacími telesami teplovodné radiátory. Kvôli úspornej prevádzke sú štandardne vybavené termostatickými ventilmi a termostatickými hlavicami.

Ale ani v systéme s ekvitermickou reguláciou nedokážu vo väčšine prípadov zabezpečiť optimálne dávkovanie tepla do jednotlivých miestností budovy. Najmä, ak ide o pracoviská s rôznymi prevádzkovými hodinami alebo pracovnou dobou zamestnancov.

V takýchto prípadoch býva bežné, že v určitých časových úsekoch je neefektívne vykurovaný celý objekt, aj keď má požiadavku na dodávku tepla len malý počet miestností (zón).

Jedinou alternatívou, ktorá toto plytvanie vykurovacích nákladov dokáže eliminovať, je inteligentná bezdrôtová regulácia jednotlivých zón.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Zónová regulácia IQRC

IQRC ponúka prvky, prostredníctvom ktorých je možné kontrolovať a nastavovať časovo-teplotné režimy v každej miestnosti individuálne.

Ich využitím sa pri riadení vykurovania dá zohľadniť aktuálna obsadenosť budovy, čo z pohľadu optimalizácie spotreby energie umožňuje dosiahnuť ideálny stav: správna teplota, na správnom mieste, v správnom čase.

Inteligentná bezdrôtová regulácia radiátorovKeďže výhody zónového prístupu v regulácii platia všeobecne, dá sa aplikovať v školách, hoteloch, administratívnych budovách, nemocniciach, internátoch, rodinných domoch a pod.

Vďaka existencii systémov, využívajúcich bezdrôtové technológie Zigbee, nie je problém ani dodatočná aplikácia systému. Bezkáblová inštalácia je jednoduchá a čistá.

Investícia sa vďaka úsporám, ktoré dosahujú desiatky percent, vráti už v priebehu prvých rokov.

Je potrebné zdôrazniť, že bezdrôtové systémy na centrálnu reguláciu vykurovania sú vybavené funkciou nepretržitého on-line monitorovania aktuálnych teplôt.

Získaný prehľad pomáha správcom a majiteľom budov prijímať preventívne opatrenia na zabezpečenie úspornej prevádzky.

(Zdroj: archív, GeKaeM)

Autor: Lyda
Go to Top