Ikony dizajnu
Ikony dizajnu

Ikony dizajnu: Eames Lounge Chair

Dizajnérska dvojica, manželia Charles a Ray Eames, si dali pri tvorbe návrhu Lounge Chair za cieľ spojiť komfort s najvyššou kvalitou materiálov a prevedením.

Klasické dizajnové kreslo s úžasným potenciálom, dokáže priemerný interiér premeniť na úchvatný priestor.

Výsledkom sa stala celosvetovo uznávaná, moderná interpretácia tradičného klubového kresla. Kreslo bolo pôvodne určené ako dar pre Billy Wildera, režiséra Niekto to rád horúce a Sunset Blvd.

Sériová výroba leňošiek sa začala v roku 1956 s veľkým dôrazom na zachovanie ručnej práce v procese výroby.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Pôsobivé dizajnérske kreslo

Pôsobivý dizajn leňošky skrýva v sebe schopnosť skrášliť každý typ priestoru a dodať mu jedinečnosť. S časom pribúdajú skúsenosti, a to sa u tohto kresla prejavilo v ponuke širokého výberu a kombinácie farieb a materiálov.

Ikony dizajnu: Eames Lounge Chair – Kreslo v tradičnom čiernom koženom prevedení v kombinácii s tmavým drevom a nerezom sa stalo ikonou dizajnu.

Ikony dizajnu: Eames Lounge ChairJeho príbeh je však predurčený na pokračovanie. Modernizácia technologických postupov pri výrobe si vyžiadala drobné úpravy v dizajne.

Pôvodne kreslo bolo vyhotovené z preglejky z piatich vrstiev, kým moderná verzia je vyhotovená zo sedem vrstvovej preglejky ohýbanej pod vplyvom tlaku a teploty.

Komfortné vankúše sú po okrajoch prichytené zipsom k pevnej plastovej výstuži, ktorá umožňuje aby drevo na operadle ostalo hladké a bez spojov.

Interpretácia klasického kresla v prevedení z bielej kože. Kreslo vynikne na koberci s vysokým vlasom v priestrannej obývacej miestnosti.

Čierna, červená či biela?

Aká farba harmonizuje najviac s vašim interiérom? Farebnú kombináciu kože a dreva si môže každý navoliť podľa svojich predstáv.

(Zdroj: Best Design)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top