Fototapety na dvere vstavaných skríň a šatníkov
Fototapety na dvere vstavaných skríň a šatníkov

Fototapety na dvere vstavaných skríň a šatníkov

Časy, keď sa vstavané skrine líšili od tých bežných iba posuvným systémom otvárania dverí, sú minulosťou.

Ak sa niekto rozhodne riešiť úložné priestory nábytkom na mieru, očakáva okrem efektívneho využitia miesta aj jedinečný vzhľad.

Ten možno dosiahnuť použitím fototapety na dverách.

Posuvné dvere často zaberajú plochu rovnako veľkú ako stena miestnosti a ich vzhľad tak môže výrazne ovplyvniť celkové vnímanie priestoru.

Vstavaná skriňa s fototapetou sa stáva novou dominantou interiéru.

Široká ponuka stoviek kvalitných veľkoplošných fotografií či grafických motívov umožňuje naozaj individuálne dotvorenie konkrétneho priestoru.

Vybraný motív by mal korešpondovať so štýlom ostatného zariadenia.

Fototapety s prírodným motívom

Medzi najžiadanejšie patria fotografie s prírodnými motívmi v teplých odtieňoch hnedej až oranžovej, alebo sviežej zelenej.

Populárne sú tiež fialové fototapety s kvetinovým alebo abstraktným motívom, ktoré vyniknú najmä v modernejšie ladených interiéroch.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Fototapety na dvere vstavaných skríň Hilkovič sú vytlačené na mieru. Pred tlačou sa vizuál upraví na presný rozmer dverí, alebo ich časti.

Fototapetu je možné otočiť, zrkadliť, použiť výsek, alebo roztiahnuť. Po odsúhlasení finálnej podoby je fototapeta digitálne vytlačená na vinylovú samolepiacu fóliu.

Fototapeta sa najskôr nalepí na nosič (zvyčajne drevotrieskovú dosku, prípadne sklo) a následne sa ešte opatrí ďalšou vrstvou priehľadnej fólie.

Tá plní nielen ochrannú funkciu ale dodáva tiež fototapete finálnu povrchovú úpravu. Podobne ako pri klasických fotografiách je možné si zvoliť matnú alebo lesklú úpravu.

Matná povrchová úprava zabraňuje nežiaducim odleskom od osvetlenia či dopadajúcich slnečných lúčov.

Fototapeta na celú plochu

Fototapety Hilkovič sú vďaka dvom vrstvám odolnejšie a je možné ich umývať bežnými čistiacimi prostriedkami bez obáv z ich poškodenia.

Ak sa po čase zunujú, nie je potrebné meniť celé dvere za nové, stačí si nechať vymeniť len výplň dverí.

Najvýraznejšieho efektu dosiahneme, ak fototapetu použijeme na celý rozmer všetkých dverí.

Takéto riešenie vynikne najmä vo väčších miestnostiach, kde sa môžeme na vstavanú skriňu pozrieť s určitým odstupom a obsiahnuť tak celý vizuál jedným pohľadom.

V malých a úzkych priestoroch, ako sú chodby a predsiene, môžeme použiť fototapetu v menšom rozmere – napríklad len na jedny dvere, alebo vo forme dekoratívneho predelu v kombinácii s iným materiálom.

Pri rohových vstavaných skriniach možno použiť jeden trik, ktorý efekt fototapety znásobí.

Fototapetu použijeme na jedny z rohových dverí a na vedľajšie dvere (ktoré sú voči ním kolmé) použijeme zrkadlo, v ktorom sa bude fototapeta odrážať.

(Zdroj: Foto – Hilkovič)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top