Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Fasády ktoré slúžia roky ako nové
Fasády ktoré slúžia roky ako nové

Fasády, ktoré slúžia roky ako nové

Dnešné moderné fasády, aby správne plnili svoju funkciu dlhé roky – obsahujú rôzne prísady. Uvedieme tie dôležitejšie.

Prírodný minerál

Používali ju už v paleolite, starovekom Egypte, Grécku, Ríme a Číne a tiež ju využívali civilizácie Nového sveta. Niet divu, že si ju všimli pri vývoji a stala sa dôležitou prísadou do tenkovrstvých omietok fasádnych systémov. Spôsobuje oživenie farby fasády a zvýšenú odolnosť voči UV žiareniu a to až o 30%.

Micro ochrana

Ďalšou dôležitou ochrannou prísadou, je Micro ochrana, ktorá vytvorí na vonkajšej vrstve fasády neviditeľnú vrstvu, ktorá chráni fasádu pred rozvojom miktoorganizmov, ako sú riasy, huby a lišajníky.

Je to jedna z najdôležitejších prísad, ktoré by mali byť používané do omietok v našej klimatickej oblasti. Syntetická disperzia, ktorá je hlavnou zložkou každej omietky, v kombinácii  s dobrými podmienkami okolia nahráva rozvoju mikroorganizmov.

To je zvlášť dôležité na fasádach, ktoré sa nachádzajú blízko hustého porastu stromov, vodných nádrží a miest, jednoducho na tienistých miestach, s obmedzeným prístupom slnka a vetra.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Mokrovlákno

Je obsiahnuté v lepidlových maltách  TERMOLEP-U, tvorí vnútorné armovanie, ktoré ešte viac zosilňuje armovaciu vrstvu fasády.

Vďaka tomu začne byť fasáda odolnejšia voči všetkým mechanickým nárazom. Ďalšou vlastnosťou lepidla s mikrovláknom, je zvýšená pružnosť.

Amplitúda teplôt na fasáde v našom podnebí môže počas roku činiť až 90 °C (v zime -30 °C, v lete sa môže južná stena zahriať na 60 °C).

Takýto teplotný skok vyžaduje po armovacej vrstve (sieťka zo skleného vlákna ponorená do lepidlovej malty Termolep-u) odolnosť všetkých napnutí, ktorými je vystavená počas celého roku.

Lepidlá obohatené o mikrovlákna výrazne lepšie absolvujú všetky odolnostné  testy.

Funkčný minerál

Fasády, ktoré slúžia roky ako nové musia tiež obsahovať funkčný minerál. Najnovší úspech na trhu prísad do stavebnej chémie plní pri použití do rodiny omietok ACRYLIT dve funkcie:

1. Posilňuje väzby medzi minerálmi obsiahnutými v omietkach, čo činí vonkajšiu časť fasády odolnejšou voči úderom  a vysokej amplitúde teplôt.

2. Zvyšuje hydrofóbnosť omietky, fasáda sa vďaka tomu stáva odolnejšou voči znečisteniu.

Voda sa vo výsledku zvýšeného povrchového napätia nerozlieva po štruktúre, len po nej steká ako po „mastnej panvici“ a zároveň zbiera čiastočky prachu.

(Zdroj: Redmills, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top