Dom alebo byt?
Dom alebo byt?

Dom alebo byt? To je otázka!

Dom alebo byt? Výber tej správnej nehnuteľnosti je vážne rozhodnutie na celý život. Je dobré pred takým dôležitým rozhodnutím zodpovedať otázky, ktoré možno na prvý pohľad pôsobia ako menej podstatné, ale z dlhodobého hľadiska ovplyvnia život a spokojnosť celej rodiny.

Ste typ vyhľadávajúci malebné kaviarničky, kultúrno-spoločenské podujatia, milujúci ruch mesta, kde sa stále niečo deje? Alebo uprednostňujete skôr čistý vzduch, aktívny pohyb a návrat k prírode?

Možno máte zamestnanie, ktoré vás striktne viaže k mestu a hľadáte ten správny kompromis pre vás a zároveň to najlepšie pre vašu rodinu.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Sťahujeme sa na vidiek

Trendom je, že sa obyvatelia veľkomiest sťahujú do menších vidieckych miest alebo do prímestských satelitných lokalít.

Hlavným dôvodom sťahovania obyvateľov panelových sídlisk je, že do pôvodne vidieckych lokalít postupne preniká mestský charakter bývania so zachovaním pôvodného rázu vidieka a z hľadiska kultúry bývania nie sú medzi životom v meste a na vidieku diametrálne rozdiely.

Bytový dom

Novostavba bytového domu vo vidieckom mestečku a v krátkej dostupnosti veľkomesta je vhodnou alternatívou pre tých, čo by sa neradi vzdali komfortu, ktorý ponúka bývanie v bytovom dome, ale zároveň uprednostňujú moderné a štýlové bývanie na ploche porovnateľnej s rozlohou rodinného domu.

Rodinný dom

Novostavba rodinného domu s výbornou energetickou bilanciou z niektorých v súčasnosti dostupných stavebných prvkov poskytuje riešenie pre investorov, ktorí túžia po súkromí s vlastnou záhradou.

Pri plánovaní rodinného domu sa kladú veľké nároky na jeho dispozičné riešenie aj priestorové nároky nielen z pohľadu investora, ale aj vo vzťahu k miestu stavby a okolitej zástavby.

Celoročné bývanie v lone prírody je záležitosťou tak komfortu a životného štýlu budúcich obyvateľov, ako aj úcty a zodpovednosti k prírode a miestnej histórii.

Preto voľbe materiálov a samotnej architektonickej koncepcie je potrebné venovať zvýšenú pozornosť a poradiť sa s odborníkmi.

Víkendy na chatke

Víkendová záhradná chatka pod lesom je lákadlom spravidla pre mestského človeka, ktorý sa rozhodne vyťažiť to najvýhodnejšie z bývania v mestskom byte a zároveň si chce užiť relax v romantickom prírodnom prostredí v tých najteplejších mesiacoch roka.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda
Go to Top