Čierna vs. biela, zariadenie interiéru
Čierna vs. biela, zariadenie interiéru

Čierna a biela v interiéri

Na prvý pohľad sa to môže zdať zvláštne, ale trendy z predvádzacích mól sú inšpiráciou aj pre interiérových návrhárov. Módne trendy sú premenlivé a menia sa každú sezónu, vrátane farieb a ich odtieňov.

Čo sa nemení, je klasika – čierna a biela.

Kombináciu bielej s jej farebným protipólom vyznával v 60. rokoch Andy Warhol, ktorý má významný podiel na popularizácii tohto módneho trendu.

Jeho čiernobiely štýl sa časom stal klasikou.

Čiernobiele kombinácie reprezentujú noblesu, minimalizmus a štýlovú čistotu – look ako stvorený pre sebavedomých, moderných a úspešných ľudí pohybujúcich sa v svetových metropolách.

Čiernobiele kombinácie, ako trend

Čierna a biela dnes predstavujú štandardné oblečenie kreatívnych ľudí. Je preto úplne prirodzené, že sa táto farebná kombinácia dostáva aj do našich domovov. Narastajúci záujem o čiernu a bielu pramení v histórii.

Kam tento trend smeruje a ako môžeme čiernobielu kombináciu využiť na dosiahnutie maximálneho efektu?

Čierna vs. biela, moderný štýl

Čiernobiela kombinácia poskytovala v minulosti komfortné riešenie pre akýkoľvek interiér – od moderných domov v minimalistickom štýle až po nízkonákladové rekonštrukcie drevených častí interiéru.

Tu všade sa uplatnila biela, ktorá sa v našom podvedomí spája so symbolom čistoty. Spomeňme si na antické Grécko, svadby, krstiny, sanatóriá, uteráky, posteľnú bielizeň…

Do popredia sa v súčasnosti prediera čierna. Je kombinácia farieb z opačných koncov farebného spektra iba odmietaním neustále sa meniacich farebných trendov, alebo sa naozaj čierna stáva novou bielou?

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Čierna farba je najrozmanitejšími spôsobmi použiteľná na vytvorenie štýlového domova. Krásu čiernej povrchovej úpravy dreva objavili už Číňania v 3. stor. pred n.l. Počas dlhých stáročí sa čierna spájala so smútkom a táto predstava sa uplatňuje dodnes.

V súčasnosti však dochádza vo svete interiérových návrhárov k badateľnej zmene, ktorej napomáha akceptácia verejnosti vnímať čiernu ako kľúčovú farbu svojho domova.

Stane sa z čiernej nová biela?

Čierna je neutrálna farba, a preto rovnako dobre spolupracuje v kombinácii s ostatnými farbami farebného spektra.

Aj keď na verejnosti prevláda názor, že svetlosť a priestrannosť v dome je možné dosiahnuť výlučne bielou, sú miesta, kde ani čierna neuškodí.

Čierna vs. biela, zariadenie spálne

Je dobrou voľbou pre menšie tmavé miestnosti, v ktorých biela z hľadiska svetlosti či optických pomerov stráca svoju moc.

Odvážnejší, ktorých cieľom je vytvoriť úchvatný a teplo pôsobiaci interiér, na týchto miestach siahnu po čiernej.

Rovnako dobre sa čierna uplatní na veľkých plochách stien, drevených častí interiéru či vo forme doplnkov – veľká čierna lampa, stôl, obrazový rám, koberec.

Čierna v kombinácii s bielou alebo s odtieňmi prírodných materiálov (drevo, meď, mosadz) premení domov na strhujúci dramatický interiér.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top