Čierna vs. biela, zariadenie interiéru
Čierna vs. biela, zariadenie interiéru

Čierna a biela v interiéri

Na prvý pohľad sa to môže zdať zvláštne, ale trendy z predvádzacích mól sú inšpiráciou aj pre interiérových návrhárov. Módne trendy sú premenlivé a menia sa každú sezónu, vrátane farieb a ich odtieňov.

Čo sa nemení, je klasika – čierna a biela.

Kombináciu bielej s jej farebným protipólom vyznával v 60. rokoch Andy Warhol, ktorý má významný podiel na popularizácii tohto módneho trendu.

Jeho čiernobiely štýl sa časom stal klasikou.

Čiernobiele kombinácie reprezentujú noblesu, minimalizmus a štýlovú čistotu – look ako stvorený pre sebavedomých, moderných a úspešných ľudí pohybujúcich sa v svetových metropolách.

Čiernobiele kombinácie, ako trend

Čierna a biela dnes predstavujú štandardné oblečenie kreatívnych ľudí. Je preto úplne prirodzené, že sa táto farebná kombinácia dostáva aj do našich domovov. Narastajúci záujem o čiernu a bielu pramení v histórii.

Kam tento trend smeruje a ako môžeme čiernobielu kombináciu využiť na dosiahnutie maximálneho efektu?

Čierna vs. biela, moderný štýl

Čiernobiela kombinácia poskytovala v minulosti komfortné riešenie pre akýkoľvek interiér – od moderných domov v minimalistickom štýle až po nízkonákladové rekonštrukcie drevených častí interiéru.

Tu všade sa uplatnila biela, ktorá sa v našom podvedomí spája so symbolom čistoty. Spomeňme si na antické Grécko, svadby, krstiny, sanatóriá, uteráky, posteľnú bielizeň…

Do popredia sa v súčasnosti prediera čierna. Je kombinácia farieb z opačných koncov farebného spektra iba odmietaním neustále sa meniacich farebných trendov, alebo sa naozaj čierna stáva novou bielou?

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Čierna farba je najrozmanitejšími spôsobmi použiteľná na vytvorenie štýlového domova. Krásu čiernej povrchovej úpravy dreva objavili už Číňania v 3. stor. pred n.l. Počas dlhých stáročí sa čierna spájala so smútkom a táto predstava sa uplatňuje dodnes.

V súčasnosti však dochádza vo svete interiérových návrhárov k badateľnej zmene, ktorej napomáha akceptácia verejnosti vnímať čiernu ako kľúčovú farbu svojho domova.

Stane sa z čiernej nová biela?

Čierna je neutrálna farba, a preto rovnako dobre spolupracuje v kombinácii s ostatnými farbami farebného spektra.

Aj keď na verejnosti prevláda názor, že svetlosť a priestrannosť v dome je možné dosiahnuť výlučne bielou, sú miesta, kde ani čierna neuškodí.

Čierna vs. biela, zariadenie spálne

Je dobrou voľbou pre menšie tmavé miestnosti, v ktorých biela z hľadiska svetlosti či optických pomerov stráca svoju moc.

Odvážnejší, ktorých cieľom je vytvoriť úchvatný a teplo pôsobiaci interiér, na týchto miestach siahnu po čiernej.

Rovnako dobre sa čierna uplatní na veľkých plochách stien, drevených častí interiéru či vo forme doplnkov – veľká čierna lampa, stôl, obrazový rám, koberec.

Čierna v kombinácii s bielou alebo s odtieňmi prírodných materiálov (drevo, meď, mosadz) premení domov na strhujúci dramatický interiér.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top