Brompton, anglická legenda v Košiciach, Bicykel
Brompton, anglická legenda v Košiciach, Bicykel

Brompton, anglická legenda v Košiciach

Náhodných okoloidúcich v Košiciach upúta nápis anglickalegenda.sk, ktorý sa nachádza nad predajňou na Hrnčiarskej ulici.

Brompton je legendou medzi skladacími bicyklami, ktorý vyvinul Andrew Ritchie v roku 1977 a dodnes sa tento bicykel vyrába ručne v Londýne.

Tento technicky prepracovaný skladací bicykel je dnes už dizajnovým kúskom a pre svoju obľúbenosť sa stal bicyklom pre „všetkých“. Spája v sebe jednoduchosť, ľahkosť a dynamickosť.

Napriek svojím malým rozmerom podáva nečakané výkony a zapadol nielen do mestského prostredia, ale aj vidieckeho, či prímorského.

Na Slovensku Brompton, anglická legenda sa dostáva do povedomia vďaka Pavlovi Kaveckému. Anglickú legendu, na ktorú zákazníci v Japonsku donedávna čakali rok, predstavil slovenským priaznivcom už aj v Košiciach.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Naj skladací bicykel

Nakoľko Brompton patri medzi jedinečné skladacie bicykle v Anglicku získal niekoľko ocenení. V roku 2009 to bolo najvyššie ocenenie princa Filipa za dizajn a o rok neskôr získal ocenenie britskej kráľovskej rodiny za najlepšiu inováciu roka.

Bromton skladací bicykel

Napriek týmto úspechom Brompton, anglická legenda nezostáva pozadu, každý rok prináša na trh inovácie v podobe doplnkov pre bicykel. Ide prevažne o tašky, jednoduchšiu údržbu, ale taktiež prináša aj elegantné sako Oratory Jacket.

S cyklistikou sa spája pocit slobody a Brompton túto slobodu vyzdvihuje nielen nespútanosťou jazdy, ale aj svojou kompaktnosťou.

V zloženom stave má rozmery: výška 58,5 cm; dĺžka 56,5cm a šírka 27cm, čo je v objemovom vyjadrení 0,089 m3, a teda 89 litrov úložného priestoru auta, takže ani vzdialenejšie parkovisko pre vás nebude stratou času a na stretnutie sa elegantne doveziete na bicykli.

Váha bicykla v základnom prevedení je 10,17kg, takže problém nie je naložiť bicykel aj do vyššieho auta, prípadne vziať so sebou do kancelárie, kde vás počká pod stolom bez toho, aby zaberal akékoľvek miesto naviac. Brompton sa vyrába ako 1-rýchlostný, 2-rýchlostný, 3-rýchlostný a 6-rýchlostný.

Brompton patrí medzi prestížne značky, ktoré umožňujú originalitu a predovšetkým nezávislosť. Jeho využitie ocenia všetci bez rozdielu veku, pohlavia, či fyzickej zdatnosti.

Spája sa v ňom všestrannosť využitia, či už ako jedinečný dopravný prostriedok v upchatých uliciach veľkomesta, alebo rekreačný bicykel na spoznávanie prímorských letovísk, európskych veľkomiest či dokonca krás Slovenska.

Autor: Lyda
Go to Top