Drevené eurookná na rodinný dom
Drevené eurookná na rodinný dom

Drevené eurookná

Na rozdiel od umelých materiálov drevené okno v interiéri navodí pocit komfortu a príjemnej pohody.

Jeho technické parametre sú mnohonásobne vyššie, pretože výrobcovia drevných eurookien nemuseli riešiť technické problémy okien z plastu.

Ide predovšetkým o veľkú tepelnú rozťažnosť materiálov použitých pri výrobe plastových okien a tepelné mosty, ktoré vznikajú pri použití oceľových výstuh. Moderné náterové systémy používané pri výrobe drevených eurookien predlžujú interval obnovy ich povrchu na desať až pätnásť rokov.

Medzi tým sa minimálne 1x, najlepšie však 2x, ročne ošetrujú pomocou udržiavacej sady, ktorá funguje na princípe emulzie, ktorá zaceľuje vrchnú vrstvu laku. Po určitej dobe sa drevené časti okien len očistia a nanesie sa nová vrchná vrstva laku.

Žiadne opaľovanie, škrabanie a podobné operácie nie sú nutné.

Pri takejto údržbe je životnosť drevených okien zaručená na niekoľko desiatok rokov.

Drevené okná sú preverené mnohými generáciami našich predkov a nové výrobné technológie, predovšetkým moderné náterové systémy, ich vynikajúce vlastnosti ešte znásobili.

Prečo voliť drevené eurookná?

Drevo poskytuje vynikajúcu tepelnú izoláciu, zabraňuje vyžarovaniu chladu okenného rámu a tým aj kondenzácií vodných pár a vzniku plesní v interiéroch. Ušetríte náklady na vykurovanie aj trvalé prevádzkové náklady.

Drevené eurookná poskytujú vynikajúce zvukovoizolačné vlastnosti.

Profily z dreva ihličnatých stromov v spojení so špeciálnymi izolačnými sklami dosahujú vynikajúcu zvukovú izoláciu i hlukom zťaženom prostredí.

Drevené eurookná vynikajú svojou stabilitou i pevnosťou, a to bez ohľadu na veľkosť či tvar výplní.

Drevo má najnižší súčiniteľ rozťažnosti zo všetkých okenných materiálov, a preto pri pôsobení vysokých teplôt nemení svoj tvar.

Drevo má ako organický materiál mimoriadne vlastnosti v prípade požiaru. Vďaka nízkemu koeficientu tepelnej vodivosti si zachováva svoju pevnosť a tvar.

Pri horení nevznikajú nebezpečné plyny ako u okien z PVC.

Údržba povrchovej úpravy je jednoduchá a zvládne ju každý. Vzhľadom na to, že sa drevené okná elektrostaticky nenabíjajú, nepriťahujú tak nečistoty, ako napr. okná z PVC, čím sa znižuje potreba čistenia a umývania okien.

Drevo, samotná konštrukcia okna a kvalita spracovania sú zárukou dlhej životnosti.

Žiadny iný materiál nedokazuje svoju životnosť presvedčivejšie ako drevo. Ešte dnes sa používajú okná vyrobené pred 100 rokmi, iné materiály musia svoju životnosť ešte len dokázať.

Drevené okná sú ekologické, zdravotne nezávadné a recyklovateľné, vytvárajú príjemnú atmosféru bývania, nevyjdú nikdy z módy a krásnym dizajnom patria aj do najnáročnejšieho interiéru.

Drevené eurookná majú lepšie parametre

Drevené eurookná podkrovieDrevené eurookná majú lepšie tepelno-izolačné vlastnosti, netvoria tepelné mosty, sú zdravé a ekologické pre celé generácie, jednoducho sú príjemné.

Patria k najvýznamnejším prvkom každej stavby, a preto sa na ich výrobu kladú vysoké nároky.

Pre okná je drevo stále jedným z najlepších materiálov, ktorého vlastnosti v kombinácii s novými konštrukciami garantuje vynikajúce mechanicko- fyzikálne vlastnosti.

Materiál: Certfikované 3-vrstvovo lepené drevené eurohranoly zaručujú svojou konštrukciou vysokú pevnosť a stabilitu výrobku.

Druh dreviny: smrek, borovica – najpoužívanejšie a cenovo najprístupnejšie dreviny v prevedení nadpájanom a fixnom meranti – obľúbená drevina s netradičným vzhľadom dodávaná vo fixnom prevedení, z dôvodu rozdielnej farebnosti jednotlivých hranolov je vhodnejšia pre tmavšie odtiene, dub – výrobky z tejto dreviny sú odolné a trvanlivé, nevýhodou je vysoká cena a horšia tepelná izolácia oproti mäkkým drevinám.

Kovanie: Najmodernejšie celoobvodové kovanie so štrbinovým vetraním a antikoróznou úpravou zn. MACO / GU garantuje bezproblémovú funkčnosť, jednoduché ovládanie a vysokú bezpečnosť okien.

Podľa rozmerov a stupňa výbavy má kovanie rôzny počet bezpečnostných uzáverov, poistku proti vyveseniu krídla a poistku proti chybnej manipulácii s kľučkou.

Všetky otváravo-sklopné okná sú štandardne vybavené štrbinovým vetraním – mikroventiáciou.

Rámová okapnica s prerušeným tepelným mostom a krídlová okapnica z eloxovaného hliníka chránia najviac namáhané časti povrchovej úpravy výrobkov.

Súčasťou okna je bezpečnostná kľučka HOPPE Secustik v rôznych prevedeniach a farebných odtieňoch.

Objektová kľučka HOPPE Secustik má jednotný tvar a farbu pre okennú a vchodovú kľučku.

Secustik® – okenná kľučka s výrazným dôrazom pre vašu bezpečnosť – obsahuje mechanizmus proti neoprávnenému posunutiu okenného kovania.

Pri pokuse o vlámanie zaisťovacie kolíky znemožnia otočenie kľučky z vonkajšej strany okna – kľučka sa zablokuje.

Otáčaním kľučky zapadajú pružne uložené zaisťovacie kolíky do špeciálnych drážok a tým kľučka vydáva typický zvuk Secustik – „počuteľné plus“ pre vašu bezpečnosť.

Drevené eurookná predsieňPovrchová úprava eurookien

Zárukou dlhej životnosti a bezchybného vzhľadu okien je kvalitná povrchová úprava.

Pozostáva zo základnej impregnácie máčaním /ochrana proti škodcom a pliesňam a vysokotlakým nanesením hrubovrstvej lazúry, ktorá sa vyznačuje výbornou odolnosťou voči poveternostným vplyvom / UV žiareniu / a vysokou pružnosťou/.

Najpoužívanejšie sú ekologické, vodou riediteľné farby zn. Adler a Renner s možnosťou výberu zo širokej ponuky odtieňov podľa vzorkovníka.

Okná sú očami vášho domova a správna voľba povrchovej úpravy pomôže zvýrazniť ich krásu a predĺžiť ich životnosť.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Zasklenie: Zasklenie má podstatný vplyv na celkové termoizolačné vlastnosti, a preto naše výrobky osadzujeme kvalitným izolačným dvojsklom a trojsklom zn. NITRASKLO a CEGLASS.

Najpoužívanejšie sú termoizolačné dvojsklá CLIMAPLUS ULTRA N s koeficientom prestupu tepla U=1,0 W/ m2K a špeciálnym rámikom – dištančný profil z ušľachtilých teplo nevodivých materiálov, tzv. teplý okraj „WARM EDGE“ izolačného skla zvyšuje teplotu tvorby kondenzátu na spodnom okraji izolačného skla, ktorý eliminuje tepelný most, a tým zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti skla i celého výrobku.

Pri termoizolačnom trojskle je koeficient prestupu tepla U=0,7 W/m2K + teplý okraj WARM EDGE. Ďalej ponúkame ornamentové, zvukovoizolačné, bezpečnostné izolačné sklá a sklá s protislnečnou ochranou.

Drevené balkónové a terasové dvere

Sú dôležitou súčasťou stavby, umožňujú bezpečný a komfortný východ na balkón, terasu alebo priamo do záhrady.

Konštrukčne sú zhodné s eurooknami, môžu byť riešené dreveným alebo hliníkovým prahom, prípadne doplnené kovaním, ktoré uľahčí manipuláciu s krídlom.

Vyrábajú sa otváravo- sklopné, posuvno- sklopné alebo posuvné HS portal s nízkym hliníkovým prahom.

Posuvno – zdvižné kovanie: Zdvižno posuvné dvere – HS portál / HEBE SCHIEBE / si získavajú stále väčšiu obľubu medzi zákazníkmi a to z dôvodu ľahkého, komfortného ovládania a bezbariérového prahu.

Ten je vysoký len 17mm a je vyrobený z termoizolačného materiálu, čím dokonale prerušuje tepelný most.

Používajú sa na otváravé presklenie veľkých otvorov, napr. prechodov na terasu alebo do záhrady. Ich krídlo sa posúva paralelne s rámom a pevnou časťou, vozíky, na ktorých „jazdí“ krídlo sú elegantne ukryté v posuvnom krídle.

Vchodové dvere

Vchodové dvere sú prvé, ktoré vás alebo vašu návštevu privítajú. Sú najdôležitejším prvkom stavby – dotvárajú charakter domu, a preto sa na ich výber kladie vysoký dôraz.

Vyrábajú sa dvere všetkých typov, tvarov a spôsobov otvárania podľa požiadaviek zákazníka , 1-krídlové, 2-krídlové, prípadne v kombinácii s pevnými svetlíkmi.

Do vchodový dverí je osadené viacbodové bezpečnostné kovanie zn. MACO a GU :
•kľučka-kľučka / ovládanie kľučkou, manuálne sa uzatvárajúce bezpečnostné dverové uzávery
•guľa-kľučka / ovládanie kľúčom, manuálne sa uzatvárajúce bezpečnostné dverové uzávery
•guľa-kľučka / automaticky sa uzatvárajúce bezpečnostné dverové uzávery po zatvorení dverí

Ich extrémne vysoká odolnosť proti korózii, bezpečnostné skrutky umiestnené na každom závese a široká škála povrchov dáva dverám unikátne kvalitný vzhľad, dlhú životnosť a vysokú bezpečnosť.

Výhody závesov Easy 3D: •bezpečnostné skrutky
•extrémne vysoká odolnosť proti korózii vďaka použitým materiálom
•Každý záves je nastaviteľný v 3 smeroch pre lepšie rozloženie váhy
•Môže byť použitý aj s dvoma závesmi, ale iba pri zachovaní všetkých troch úrovní nastavenia
•Jednoduché nastavenie.

Súčasťou dverí je dverové kovanie – bezpečnostný štítok /kľučka, guľa, madlo/ v rôznych prevedeniach .

Dvere je možné doplniť o samozatvárač alebo elektrický zámok.

Použitím hliníkového termoprahu s prerušeným tepelným mostom dosiahneme dokonalú tesnosť a trvalú stabilitu dverí.

(Zdroj: Foto – Drevsting)

Autor: Lyda

Go to Top