Zatepľovací systém by sa mal prevetrávať
Zatepľovací systém by sa mal prevetrávať

Zatepľovací systém by sa mal prevetrávať

Naša odpoveď: Áno, aj s týmto sa v našej praxi často stretávame – niektorí „majstri“ úmyselne lepia izolant na podklad tak, aby pod ním vznikla odvetrávaná vzduchová medzera, iní dokonca úmyselne zabudujú do izolantu ešte i vetracie mriežky – „len nech sa to tam pekne vetrá!“

Avšak – takéto ODVETRÁVANIE je úplne proti princípu kontaktného zatepľovacieho systému a úplne znehodnocuje celú investíciu!

Pripomeňme si teda princíp kontaktného zatepľovacieho systému:

Správne nalepený izolant, v prípade potreby i mechanicky ukotvený hmoždinkami, chránený zatepľovací systém výstužnou vrstvou a povrchovou úpravou ochraňuje nezataplené murivo (a teda i vnútorné priestory) pred chladom v zime resp. pred horúčavou v lete.

Zatepľovací systém kontaktnýA teraz si predstavte, že dáte na „dobré“ rady a zabezpečíte prúdenie vzduchu pod izolantom!

Toho istého studeného vzduchu od ktorého ste pôvodne chceli murivo odizolovať!

Rovnako ako pred nalepením izolantu máte i teraz na povrchu steny pätnásťstupňový mráz, celú investíciu ste si teda mohli ušetriť.

Navyše – pri silnom vetre je tu reálne nebezpečenstvo, že nárazový vietor strhne zatepľovací systém zo steny a váš dom zostane celkom bez fasády.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Len správne nalepený izolant je zárukou toho, že váš systém bude skutočne izolovať a vaše peniaze sa vám vrátia v podobe úspor na účtoch za energiu na vykurovanie.

(Zdroj: Foto – Pixabay, Stavmix RM)

Autor: Lyda

Go to Top