Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Zatepľovací systém by sa mal prevetrávať
Zatepľovací systém by sa mal prevetrávať

Zatepľovací systém by sa mal prevetrávať

Naša odpoveď: Áno, aj s týmto sa v našej praxi často stretávame – niektorí „majstri“ úmyselne lepia izolant na podklad tak, aby pod ním vznikla odvetrávaná vzduchová medzera, iní dokonca úmyselne zabudujú do izolantu ešte i vetracie mriežky – „len nech sa to tam pekne vetrá!“

Avšak – takéto ODVETRÁVANIE je úplne proti princípu kontaktného zatepľovacieho systému a úplne znehodnocuje celú investíciu!

Pripomeňme si teda princíp kontaktného zatepľovacieho systému:

Správne nalepený izolant, v prípade potreby i mechanicky ukotvený hmoždinkami, chránený zatepľovací systém výstužnou vrstvou a povrchovou úpravou ochraňuje nezataplené murivo (a teda i vnútorné priestory) pred chladom v zime resp. pred horúčavou v lete.

Zatepľovací systém kontaktnýA teraz si predstavte, že dáte na „dobré“ rady a zabezpečíte prúdenie vzduchu pod izolantom!

Toho istého studeného vzduchu od ktorého ste pôvodne chceli murivo odizolovať!

Rovnako ako pred nalepením izolantu máte i teraz na povrchu steny pätnásťstupňový mráz, celú investíciu ste si teda mohli ušetriť.

Navyše – pri silnom vetre je tu reálne nebezpečenstvo, že nárazový vietor strhne zatepľovací systém zo steny a váš dom zostane celkom bez fasády.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Len správne nalepený izolant je zárukou toho, že váš systém bude skutočne izolovať a vaše peniaze sa vám vrátia v podobe úspor na účtoch za energiu na vykurovanie.

(Zdroj: Foto – Pixabay, Stavmix RM)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top