Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Zatepliť budovu dokáže každý
Zatepliť budovu dokáže každý

Zatepliť budovu dokáže každý! Je tomu naozaj tak?

Lepiť izolačné dosky, realizovať výstužnú vrstvu alebo naťahovať povrchovú úpravu sa naozaj dokáže pomerne rýchlo naučiť takmer každý. Tieto zručnosti však ešte z neho skutočného majstra – zatepľovača neurobia.

Omnoho náročnejšou a i z hľadiska dlhodobej životnosti systému dôležitejšou časťou realizácie zateplenia je správna realizácia všetkých kritických detailov – tzn. detailov napojenia zatepľovacieho systému na okolité konštrukcie – okná, dvere, balkóny, strešné rímsy, a pod. alebo detailov v miestach zvýšeného namáhania systému ako sú detail sokla, nárožia, nadpražia alebo prípadné dilatácie.

Tu správny majster jednak pozná teoreticky správne riešenie detailu, dokáže ho „našiť“ na podmienky na vašom konkrétnom dome a samozrejme – pracuje precízne a trpezlivo.

Môžeme teda povedať že zatepliť budovu dokáže každý, ale zatepliť budovu tak aby systém fungoval bez množstva následných reklamácií, dokáže len skúsená firma za ktorého hovoria hlavne jeho referencie.

Ako sa teda nepomýliť pri výbere realizačnej firmy, ktorá dokáže zatepliť budovu profesionálne?

Nájdite si vo vašom okolí pekne zateplený dom – za dobrého majstra hovorí predsa jeho práca.

Spýtajte sa majiteľa na jeho skúsenosti a veľmi pozorne ho počúvajte – i malý náznak nespokojnosti, ktorý zoberiete vážne, vám môže ušetriť mnoho problémov.

Skontaktujte sa s firmou, zistite, či ide o partiu, ktorá spolu pracuje trvale, zistite, ktoré ďalšie domy zrealizovali a prípadne si ich tiež choďte pozrieť.

Náhodným jednorazovým zoskupeniam robotníkov určite nezverte realizáciu Vašej fasády – pri prípadnej reklamácii ich už nemusíte nájsť.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Zistite či je firma zaškolená dodávateľom zatepľovacieho systému

Presvedčte sa či pozná a najmä v prípade potreby i používa technologický predpis pre daný zatepľovací systém.

Pri dohadovaní ceny za realizáciu buďte obozretní – zistite si cenové relácie vo vašom regióne a buďte opatrní – ani extrémne vysoká cena nemusí byť zárukou vysokej kvality, veľmi nízka cena za prácu by vás rovnako mala odradiť.

Keď dohadujete termín realizácie, vedzte, že na správne zrealizovanie systému je potrebný určitý čas – a to minimálne dva týždne, pri väčšom dome alebo horšom počasí i viac.

Netlačte preto firmu do šibeničných termínov a pokiaľ vám ich sama ponúkne, rozlúčte sa s ňou radšej skôr než neskoro. Nedodržanie predpísaných technologických prestávok je príčinou mnohých porúch a následných reklamácií zatepľovacieho systému.

Rovnako buďte obozretní pri realizácii zateplenia neskoro na jeseň alebo skoro na jar – i krátkodobý pokles teploty pod bod mrazu v nevhodnej chvíli (napríklad pri realizácii výstužnej vrstvy alebo pri naťahovaní povrchovej úpravy) môže znehodnotiť celú vašu investíciu.

Pokiaľ dodržíte náš „návod“, sme presvedčení, že sa vyhnete mnohým rizikám a bezpečne sa „preplavíte“ od nezatepleného domu ku krásnej a zároveň i energeticky úspornej novej fasáde.

(Zdroj: Foto – Stavmix RM)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top