Príprava bazénu na leto
Príprava bazénu na leto

Príprava bazénu na leto. Neviete ako na to?

Teleso sklolaminátového bazéna je vytvorené bez prerušenia, bez napájania a bez ostrých hrán.

Táto škrupina je veľmi pevné monolitické teleso a odolné, pretože je vyrobená z pretkávaných sklených rohoží a polyesterovej živice.

Kompozitný materiál je rozmerovo stály i za veľmi rozdielnych teplôt, ktoré sa vyskytujú v našich zemepisných šírkach a to je zásadný predpoklad vysokej životnosti našich bazénov.

Štandardne sú na trhu dostupné laminátové bazény v povrchovej úprave odolnej voči teplej vode.

Povrchová úprava zabezpečuje aj vyššiu stabilitu voči ultrafialovému žiareniu.

V poslednom období je veľmi žiadaná luxusná povrchová úprava kameň, ktorú je možné si vybrať v piatich farebných odtieňoch.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Tieto vrstvy sú v priamom styku s bazénovou vodou a vykazujú veľmi vysokú odolnosť voči vyblednutiu a ani pri dlhodobom používaní bazénovej chémie nedochádza k farebnej zmene.

Voda v bazéne celoročne

Konštrukcia bazénu a zmieňovaná povrchová úprava dovoľuje ponechať vodu v bazéne celoročne bez obavy poškodenia mrazom a zaručuje trvanlivosť povrchu, ktorá ani po rokoch nestráca nič na svojej atraktivite a luxusnosti.

Sklolaminátové bazény, vyrobené technológiou bazénových škrupín, vynikajú dlhou životnosťou, ktorá presahuje 35 až 50 rokov.

Laminátové bazény novej generácie patria k tomu najlepšiemu, čo európsky trh ponúka. Je možné ešte niečo na nich vylepšiť?

Naša odpoveď je v zateplení stien bazéna striekanou nenasiakavou tvrdenou polyuretánovou penou. Táto vrstva tepelnej izolácie pomáha udržať teplotu vody a výrazne predĺži kúpaciu sezónu.

Máte bazén príprava na letoV prípade, ak je zvolený dohrev bazénovej vody, pomáha znížiť prevádzkové náklady, hlavne v dlhodobom časovom horizonte.

Okrem toho sa zvýši celková tuhosť bazénovej škrupiny a nie je nutné bazén obetonovávať a stačí ho obsypať súdržnou zeminou.

Toto ocenia zákazníci, pretože usporia nemalé finančné náklady spojené so stavbou bazéna.

Príprava bazénu na leto

Pred začatím sezóny je potrebné očistiť bazénové steny a potrieť prípravkom proti usadzovaniu rias.

Dopustiť bazén vodou približne 10-15cm pod okraj. V prípade usadenín je potrebné ich z dna odsať. Vodu zbavte mikrobiologických zárodkov i organických nečistôt.

Ošetrite ju pomocou špeciálnych prípravkov a upravte pH šokovou dávkou chlóru.

Odporúčaná hodnota pH by mala byť v rozmedzí 7,2 – 7,6.

Zapojenú filtračnú jednotku nezabudnite uzemniť a vyskúšať prúdový chránič. Prístroj vyskúšajte až po zavodnení čerpadla.

Postupy pri čistení bazénovej vody môžu byť odlišné a závisia od typu bazéna, preto sa pred začatím prác radšej informujte u odborníka.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Go to Top