Čo si myslíte, polystyrén hrúbky 5 cm postačuje?

Polystyrén hrúbky 5 cm
Polystyrén hrúbky 5 cm

Zadať dopyt ↓


   
  Pripojiť súbory (max. 2MB/1 súbor - foto, projekt, náčrt...)

   

   
  Súhlasímobchodnými podmienkami a beriem na vedomie spracovanie osobných údajov / nové okno *

  Prajem si dostávať informácie o akciových ponukách
   
    * povinné.

  Obdržíte cenové ponuky od dodávateľov z prevereného portfólia.


   

   


    
   Pripojiť súbory (max. 2MB/1 súbor - foto, projekt, náčrt...)

    

    
   Súhlasímobchodnými podmienkami a beriem na vedomie spracovanie osobných údajov / nové okno *

   Prajem si dostávať informácie o akciových ponukách
    
     * povinné.

   Obdržíte cenové ponuky od dodávateľov z prevereného portfólia.


    

    

   Čo si myslíte, polystyrén hrúbky 5 cm postačuje?

   Komu ako.  Pokiaľ zatepľujete novostavbu z moderných murovacích prvkov (veľkoformátové vysoko tepelnoizolačné tehlové bloky, presná tvárnice z bieleho pórobetónu a pod.), tak polystyrén hrúbky 5 cm zrejme postačuje, pokiaľ, pravda, nestaviate nízkoenergetický alebo pasívny dom. Pokiaľ však hovoríme o zatepľovaní dvadsať-tridsaťročných domov z plných alebo dierovaných tehál, zo šedého plynosilikátu alebo škvárobetónu – tu naša odpoveď znie:

   5 cm polystyrén určite nestačí!

   Napriek svojej masívnosti (veľkej hrúbke) majú steny budov z tradičných murovacích prvkov len minimálnu tepelnoizolačnú schopnosť:

   Ak by sme napríklad chceli dosiahnuť tepelný odpor R=2,0 m2.K/W u steny z plných pálených tehál, musela by mať stena budovy hrúbku až 1,72 m! Naproti tomu rovnakú tepelnú ochranu poskytuje fasádny polystyrén už v hrúbke 8 cm!

   Inak povedné, každý dom z plných pálených tehál „znesie“ zateplenie izolantom hrúbky minimálne 8 cm. Samotné murivo je z hľadiska tepelnej izolácie v podstate úplne neúčinné. A to platí nielen o plných tehlách, ale o ktoromkoľvek tradičnom murovacom materiály.

   Okrem toho je dobré si uvedomiť, že cena jedného centimetra izolantu je v pomere k celkovým nákladom na zateplenie zanedbateľná. Efektívnosť vynaložených prostriedkov pritom určuje najmä použitá hrúbka tepelnoizolačnej vrstvy!

   Bez ohľadu na to, akú hrúbku izolácie použijete, musíte zaplatiť materiál na lepenie i stierkovanie, povrchovú úpravu, prácu realizačnej firmy, lešenie a podobne.

   Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

   Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

   Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2020-10-20T14:25:38+02:00

   Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

   Čím väčšiu hrúbku izolácie použijete, tým viac budete šetriť v priebehu životnosti zatepľovacieho systému. Väčšia hrúbka zatepľovacieho materiálu zabezpečí lepšiu ochranu vášmu domu i vašej rodine pred zimným chladom i letnou horúčavou poskytnete.

   Pri návrhu zatepľovacieho systému sa preto neriaďte „dobrými“ radami susedov, ale obráťte sa radšej na odborníkov – pomôžu vám navrhnúť optimálnu hrúbku zatepľovacieho systému práve pre váš dom. A určite vás presvedčia, že “Nešetrením na hrúbke – ušetríte!”

   Spoločnosť  Stavmix RM  sa venuje zatepľovaniu budov na profesionálnej úrovni. Disponuje dostatočne skúseným kádrom, vlastným areálom obchodných a skladovacích priestorov, vozovým parkom so strojmi aj stavebnou technikou. Nemenej dôležité pre pružnosť a nezávislosť realizácie obnovy najmä u bytových domov, je mať vlastné lešenie o objeme, ktoré ponúkame aj na prenájom.

   (Zdroj: Foto – Stavmix RM)

   Autor: Lyda

   Go to Top