Dvojpodlažný dom v malebnej dedinke
Dvojpodlažný dom v malebnej dedinke

Dvojpodlažný dom v malebnej dedinke

Ako vrcholový športovec trávil pán Duchek, majster sveta v závodnom sánkovaní, veľa času v Alpách, kde sa mu zapáčil tamojší štýl bývania.

To bol jeden z dôvodov, prečo si kúpil parcelu v malebnej dedinke pod horami na stavbu rodinného domu ešte predtým, ako sa zoznámil so svojou manželkou.

Myšlienku na stavbu domu svojpomocne zamietol pán Duchek hneď na začiatku. Okrem toho, že manuálna zručnosť vraj nie je najsilnejšou stránkou nášho hostiteľa, venuje veľa času zamestnaniu a na stavbu by mu nezostával čas.

Preto hľadal firmu, ktorá zabezpečí nielen stavbu, ale aj všetko, čo k nej patrí – kompletný servis od vybavenia stavebného povolenia až po kolaudáciu.

Rozhodujúcim impulzom bola tiež možnosť získať prostredníctvom firmy hypotéku s výhodnými podmienkami, kde sa mesačná splátka pohybuje na úrovni nájomného za byt.

Dvojpodlažný domÚstretovosť firmy

Investor si pochvaľuje spoluprácu s firmou Ekonomické stavby, ktorá nestavia rodinné domy na základe typových projektov, ale s rešpektovaním individuálnych požiadaviek.

Nášmu hostiteľovi, ktorý sa rozhodol postaviť dvojpodlažný dom, odporučil firmu príbuzný. Priebeh stavby sprevádzala obojstranná dôvera. Veľkú zásluhu na tom mal manažér stavby.

Riešil všetky problémy okamžite, takže sa pán Duchek mohol do domu nasťahovať v termíne.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Malé, ale útulné

Dvojpodlažný dom s členitým pôdorysom ponúka prirodzené spojenie s okolitou prírodou. Úzky kontakt s ňou umožňuje priľahlá záhrada.

Vchod do domu je z východnej strany do predsiene a odtiaľ sa pokračuje do obývacej časti, kde sa nachádza kuchyňa prepojená s jedálňou a obývacou izbou.

Vznikajúca terasa, situovaná na juhozápad, v lete rozšíri súčasný obytný priestor. S prvým poschodím je prepojená francúzskym oknom. Na druhom poschodí sa nachádza spálňa, kúpeľňa a detské izby.

Rýchla výstavba

V cene domu je započítané štandardné vybavenie – keramická dlažba, sanita, laminátová plávajúca podlaha, plynové kúrenie vrátane kotla, vnútorné technické inštalácie, okná a dvere.

Cena domu zahŕňa základovú dosku a je počítaná vrátane dane z pridanej hodnoty. Kompletná stavba (spolu so základovou doskou), bola postavená za päť mesiacov.

Rýchla výstavba bola možná vďaka komplexnej ponuke stavebných komponentov od obvodových múrov až po povalu. Hlavným konštrukčným materiálom stavby je Ytong, vyznačujúci sa výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, vďaka ktorým nebolo nutné stavbu zatepľovať.

Dom poskytuje tepelnú pohodu za priaznivú výšku nákladov na kúrenie.

Pocit domova

Teplo navodzuje správny pocit domova, a preto okrem plynového kúrenia počítajú Duchkovci aj s krbovou pecou ako ďalším zdrojom tepla.

Komín, napojený na existujúce rozvody plynového kúrenia, je už pripravený.

Zostáva len zaobstarať si krbovú pec, ktorá sa bude podieľať na príjemnej a útulnej atmosfére spolu s vkusne zladenou farebnosťou podlahových krytín, obkladu, nábytku a doplnkov v prírodných tónoch.

Autor: Lyda
Go to Top