Bungalov, úsporné riešenie
Bungalov, úsporné riešenie

Bungalov, ako jednopodlažné bývanie

Jednopodlažné bývanie sa aj u nás udomácnilo a bungalovy sa stali vyhľadávaným trendom v bývaní.

Stavba akéhokoľvek domu, jednopodlažného alebo viacpodlažného, je skladačka pozostávajúca z viacerých súčiniteľov, v ktorej má každý detail svoj význam a v konečnom dôsledku aj veľký vplyv na finálny komfort ľudí užívajúcich budúcu stavbu.

Zriaďovacie náklady drevostavieb alebo domov z dostupných montovaných konštrukčných systémov predstavujú nižšie vstupné náklady, kým klasické murované materiály ako pálená tehla, tvárnice alebo betón sú o čosi drahšie.

Výber stavebného materiálu vždy závisí od preferencií investora a jeho zámeru.

Bungalov, úsporné bývanieNaši klienti si v prevažnej väčšine na výstavbu volia pálenú tehlu alebo tvárnice YTONG.

Dôvodov je hneď niekoľko, ale ten najdôležitejší je konzervatívny prístup a dôvera v klasické stavebné postupy.

Naša dlhoročná prax vo výstavbe rodinných domov ukázala, že pri plánovaní sa oplatí rozvažovať aj v prípade, ak finančné hľadisko pre investora nie je práve smerodajným kritériom.

Jednopodlažný dom, bungalov

Bungalov, ako jednopodlažné bývanie, ponúka komfort bez každodenného zdolávania schodov, ktorého jedinou nevýhodou je, že stavba si vyžaduje väčší pozemok a správnu orientáciu na svetové strany.

Investorom preto pri plánovaní radíme reálne zhodnotiť súčasný stav okolitej zástavby, ktorá by mohla v neskoršom období nepriaznivo ovplyvňovať svetelné podmienky v novostavbe v podobe vrhania tieňa susednými domami.

Stredne veľké parcely v rovinatom alebo mierne svahovitom teréne o výmere 400 – 800 m2 spĺňajú podmienky, aby zabezpečili dostatočnú plochu pre umiestnenie bungalovu, garáže a záhrady.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Individuálny projekt

Ak investorov neoslovia typové projekty bungalovov, odporúčame im obrátiť sa na projektanta, s ktorým môžu priamo konzultovať svoje požiadavky a vytvoriť tak spoločne projekt pre svoj vysnívaný domov.

Stavať bungalov v lokalite s vysokou hladinou spodnej vody je tiež možné. Odporúčame stavbu realizovať bez pivničných priestorov a navýšiť terén o 0,5m, čím sa ošetrí aj prípad ochrany domu pred návalovými vodami.

V tomto príspevku vám predstavujeme bungalov postavený pre nášho klienta, ktorý kládol hlavnú požiadavku na dispozičné riešenie interiéru a farebnú škálu.

Interiér je dômyselne rozdelený na oddychovú zónu, ktorá je orientovaná do zadnej časti pozemku smerom na severozápad.

Denná časť je prepojená s kuchyňou a výhľadom na vstup na pozemok, ktorý je umiestnený na juhovýchodnej strane s priamym výstupom na slnkom zaliatu terasu. Farebnú škálu interiéru, ale aj exteriéru domu, tvoria odtiene šedej.

Externé zázemie v podobe garáže, dielne, šatne a práčovne sa nachádza v samostatnom objekte, ktorého architektonický návrh priamo nadväzuje na štýl domu.

V prípade, ak sa rozhodnete zveriť výstavbu vášho bungalovu snov práve nám, dodáme vám stavebné práce v dohodnutom rozsahu – hrubú stavbu uzavretú alebo na kľúč, pričom s vami budeme konzultovať každý detail a odbremeníme vás tak od starostí spätých s výstavbou.

Stavebný materiál, tvárnica Ytong

Stavebný materiál: Tehle v súčasnosti konkuruje biela pórobetónová tvárnica YTONG. Je to moderný stavebný materiál vyrobený na báze prírodného kremičitého piesku, ktorý svojimi vlastnosťami prekračuje aktuálne tepelnotechnické normy a je všestranný. Jeho použitie je rýchle a hodí sa na stavbu všetkých častí od obvodových stien až po strechu.

Izolácia: Základové platne, preklady nad dvernými a okennými otvormi, balkónové platne…si vyžadujú správne zateplenie Styrodulom, ktorý poskytuje dostatočnú izoláciu ostatných častí hrubej stavby pred prienikom chladu a vlhkosti z okolitého prostredia.

Fasáda: Baumit silikónová omietka s prísadou proti plesni
Strecha: gumená fólia FATRAFOL, betónový strop zateplený spádovým polystyrénom 35 – 55 cm
Zateplenie: Polystyrén 10 cm
Okná: NOVES plastové potiahnuté fóliou
Kúrenie: Podlahové kombinované s krbom na tuhé palivo

(Zdroj: www.pappstav.sk)

Autor: Lyda

Go to Top