Altánok: dominantný prvok záhrady - Bratislava
Altánok: dominantný prvok záhrady - Bratislava

Altánok: dominantný prvok záhrady

Stavby, ktoré chránia pred nečasom alebo nepohodou, mali v záhrade odjakživa svoje miesto. V súčasnosti opäť veľmi populárne altánky dokážu dodať záhradnému priestoru alebo jeho časti osobitú atmosféru.

Altánok: dominantný prvok záhrady, ochrana pred dažďomPomocou altánkov si môžeme v záhrade vytvoriť príjemný tieň nad tými miestami, ktoré sú určené na oddych.

Zároveň môžu tieto konštrukcie vymedziť výhľad na vybranú časť záhrady alebo ohraničiť vstup na voľné priestranstvo.

Človek sa odnepamäti snažil zveľadiť svoje obydlie úpravou okolitých záhrad, a preto je záhradná architektúra charakteristická množstvom ľahkých, ale aj otvorených stavieb.

Ako napríklad altánok, dominantný prvok záhrady, umožňuje pobyt vonku čo najviac predĺžiť a spríjemniť, chráni nás pred nepríjemnými stránkami počasia – prudkým slnkom, dažďom či vetrom.

Najdôležitejšia je strecha

Pri pohľade zvonka, zo záhrady, je najpôsobivejšou časťou altánku strecha, ktorá môže byť dosková alebo pokrytá šindľom.

Kupolovitá alebo hranolovitá zašpicatená strecha sa výrazne odlišuje od okolitého priestoru, jej hrot býva zakončený rezbársky spracovaným špicom.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Altánok môže byť voľne položený na trávniku alebo pevne zakotvený v zemi, so spevnenou podlahou či dlažbou. S tým súvisí aj príprava podložia.

Najčastejšie používaným materiálom na stavbu záhradných altánkov je drevo alebo kov.

Keďže altánok je najmä romantickou stavbou, pri jeho stvárnení sa fantázii medze nekladú.

„Katarína“ – romantická chata v záhrade pod lesom

Milovníci prírody, ktorí vlastnia pozemok pod lesom či v záhradkárskej lokalite, sa často zamýšľajú nad vhodným príležitostným prístreškom, ktorý by spĺňal všetky požiadavky súčasnej doby na komfort, ale aj praktické využitie.

Altánky a chaty

Vhodnou alternatívou môže byť práve „KATARÍNA“, záhradná chatka, ktorá na dvoch podlažiach a priestrannej terase ponúka priestor pre pohodlný rodinný relax.

V ponuke je široký výber záhradných altánkov, chatiek a domčekov na náradie, vyrábaných z borovicového a smrekového dreva s dovozom a montážou po celej SR.

Autor: Lyda

Go to Top