Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Zelené strechy v mestách, výhody
Zelené strechy v mestách, výhody

Zelené strechy v mestách, aké výhody poskytujú

Znižovanie nárokov na kanalizáciu

Zelené strechy v mestách zadržiavajú zrážkovú vodu, čím výrazne znižujú jej odtok a prispievajú k odľahčeniu kanalizačného systému v danej lokalite.

Predpokladá sa, že zelené strechy absorbujú až 75% zrážok, a tým významne redukujú nápor na mestskú kanalizáciu, čím prispievajú k predchádzaniu lokálnych záplavách po náhlych búrkach a prietržiach mračien.

Praktickým príkladom je porovnanie požiadaviek na drenážny systém pre kryté parkovisko, ktorého strecha má veľkosť 4500 m2:

Pri aplikácii tradičnej strechy je potrebných 162 m nadzemného odvodňovacieho systému, 400 m podzemnej kanalizácie a zberná nádrž na zber zrážkovej vody.

Pri aplikácii zelenej strechy je potrebných 6 m nadzemného odvodňovacieho systému a 3 m podzemnej kanalizácie, zberná nádrž nie je potrebná (zdroj: CRM Rainwater Consultants, © Zinco).

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Znížené výdavky na odstraňovanie odpadových materiálov

Zelená strecha výrazne redukuje náklady na odvoz odpadového materiálu zo staveniska po ukončení výstavby.

Po starostlivej kontrole je totiž možné väčšinu nepotrebných materiálov využiť ako substrát na vytvorenie zelenej strechy, čím sa šetria aj náklady potrebné na investíciu do zabezpečenia nového substrátu.

Uvedený spôsob recyklácie odpadového materiálu je teda dvojnásobne úsporný.

Zvýšenie ceny nehnuteľností

Zelené strechy výrazne zhodnocujú nehnuteľnosti nielen v dôsledku nižších nákladov na spotrebu energie, ale najmä kvôli tomu, že zelená strecha pôsobí v mestskej aglomerácii veľmi atraktívne a poskytuje svojim obyvateľom aj možnosti na oddych a relaxáciu.

Zelené strechy v mestách pomáhajú vytvárať ekologickejšie prostredie a pozitívne ovplyvňujú kvalitu života obyvateľov žijúcich v husto zaľudnených sídliskách.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top