Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Výmena alebo renovácia výťahov
Výmena alebo renovácia výťahov

Výmena alebo renovácia výťahov ?

Keďže nie je možné naraz vymeniť 40 000 výťahov nainštalovaných v Slovenskej republike, norma pripúšťa postupné odstraňovanie bezpečnostných rizík. Najprv sa odstraňujú veľmi nebezpečné, ktoré priamo ohrozujú zdravie a život, až po menej nebezpečné.

Združenia vlastníkov bytov by mali žiadať servisné organizácie, aby prevádzkovateľovi odovzdali formulár, v ktorom sú tieto bezpečnostné riziká zaradené do určitých prioritných úrovní.

Na základe tohto formulára sa prevádzkovateľ musí rozhodnúť pre postupný spôsob odstraňovania porúch alebo pre radikálne riešenie.

Výmena alebo renovácia výťahov TuchyňaTreba si uvedomiť, že do údržby starých, nebezpečných zariadení sa vkladajú ročne nemalé peniaze.

Po rekonštrukcii by sa vykonával už len nevyhnutný servis (revízie), na ostatné poruchy sa vzťahuje záruka (24 až 36 mesiacov).

Výhodná výmena výťahu

Výmena alebo renovácia výťahov? Výmena celého zariadenia naraz je preto z ekonomického a technického hľadiska najvýhodnejšia.

Obnova bytových domov je na Slovensku v posledných rokoch veľmi aktuálna.

Staré panelové či tehlové bytovky a domy sa dostávajú do kritickej situácie z technického a technologického hľadiska.

Jedným z dôležitých aspektov, ktorý je treba riešiť, je aj výmena, resp. renovácia výťahov. A to nielen z hľadiska možných úspor elektrickej energie, ale najmä z hľadiska bezpečnosti užívateľov.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Pri čiastočných výmenách je potrebné uskutočňovať ich v súlade s normami (v tzv. balíkoch).

Napr. pri výmene rozvádzača treba zrušiť pohyblivú podlahu a STOP tlačidlo v kabíne, namontovať automatické dvere, obojstrannú komunikáciu, STOP tlačidlo na kabíne a v šachte.

V každom prípade vymenené komponenty musia byť pri postupnej výmene kompatibilné a musia byť certifikované v súlade s normami (STN EN 80-1).

Certifikované náhradné diely

Pri čiastočných opravách treba požadovať komponenty (rozvádzač, revízne súpravy na kabíne, zámky, atď.), ktoré pri výmene ďalších dielov (automatické dvere, zberný systém, dvojrýchlostný alebo regulovaný pohon) budú zabezpečovať kompatibilitu riadiaceho systému a nebude potrebné tieto diely nahradiť novými.

Vo všeobecnosti treba požadovať moderné systémy, ktoré zabezpečia vyšší komfort, bezpečnosť, zvýšenie prepravnej kapacity a zníženie prevádzkových nákladov.

(Zdroj: www.tuchyna.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top