Veselá jeseň v záhrade
Veselá jeseň v záhrade

Veselá jeseň v záhrade

Aj keď väčšina farebných záhonov odkvitla a pochmúrne jesenné počasie by nikoho z nás nemalo prekvapiť, vždy je tu priestor na skrášlenie záhrady a domova, pri ktorom môžete zažiť veselé rodinné chvíle.

Ak bývate v rodinnom dome so záhradkou, určite ste si vypestovali všestranne použiteľné a nenáročné tekvice, ktorými na jeseň v záhrade, môžete skrášliť zákutia záhrady alebo domova.

Stačí iba naplniť pletené košíky ozdobnými tekvičkami a doplnené ďalšími jesennými plodmi umiestniť pri vchode do domu.

Alebo väčšie tekvice hýriace veselými odtieňmi žltej či oranžovej nedbalo rozmiestniť po stranách schodov a do najsmutnejších častí záhrad, kam vnesú pestrú farbu.

Tekvicová dekorácia

Veselá jeseň v záhrade bez tekvice asi nebude tá pravá jeseň. Tekvicové dekorácie dobre vyniknú v kombinácii s kvetináčmi plnými rozkvitnutých chryzantém.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Zručnejší z vás sa určite nechali inšpirovať a už sa chystajú na výrobu zdobenej alebo svietiacej tekvice.

Tekvice je jednoduché vyzdobiť efektnou stužkou, alebo vpichovaním hnedých voňavých klinčekov v tvare rôznych ornamentov.

Väčšie tekvice môžete cez otvor v spodnej časti tekvice vydlabať a vyrezať motívy lístkov, hviezd alebo postačia aj jednoduché kruhy.

Umiestnením sviečky do vnútra tekvice získate dekoratívny lampáš, ktorého plápolajúce svetielko spríjemní neskorý príchod domov všetkým členom rodiny.

Vzhľadom na to, že tekvice lepšie znášajú teplo ako vlhko, dobre sa uplatnia aj ako jesenná dekorácia v interiéri.

(Zdroj: Foto – Pixabay)

Autor: Lyda
Go to Top