Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Vaša farba, váš štýl, maľujeme
Vaša farba, váš štýl, maľujeme

Vaša farba, váš štýl

Vedeli ste, že farby, ktoré sa vám páčia sú podmienené emóciami, ktoré vás spájajú s daným priestorom? Preto je obľúbenosť farieb veľmi individuálna záležitosť.

Vo všeobecnosti však platí, že interiér z hľadiska farebnosti môžeme vytvoriť v kontrastných farbách alebo zladiť ho „tón v tóne“.

Konkrétne farby sa spájajú s konkrétnymi udalosťami v živote človeka a tak si k nim vytvárame špecifický vzťah.

Kontrast vytvoríte použitím dvoch základných alebo doplnkových farieb, napríklad kombináciou bielej a modrej. Farebný kontrast pôsobí moderne a je vhodný pre aktívnych ľudí.

Použitie viacerých farieb v miestnosti však môže vyvolať nežiadúci efekt a preto odporúčame použiť maximálne tri farby, pričom jedna z nich je dominantná a zvyšné dve sú doplnkové.

Veľmi populárnym riešením je interiér zladený „tón v tóne“, v ktorom sa použije rovnaká farba, prevažne prírodných tónov v rôznych odtieňoch a sýtosti. Takéto riešenie interiéru pôsobí viac upokojujúco ako aktívne.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Zozbierali sme pre vás niekoľko tipov ako zladiť interiér v kontrastných farbách. Vaša farba, váš štýl.

Ako zladiť interiér v kontrastných farbách

Modrá: Patrí medzi studené farby a preto ju odporúčame do miestností s dostatkom denného svetla. Je to farba elegantná a svieža, ktorá vyvoláva pokoj a pôsobí proti stresu.

Je to farba, ktorá priestoru dodáva šírku a otvorenosť a preto je vhodná do malých izieb. Tmavý odtieň však môže vyvolať optickú uzavretosť priestoru.

Biela: Interiéru dodá svieži a nadčasový charakter. Čisto biele steny nie sú vhodné do veľkých priestorov.

Chlad sterilnej bielej farby dáva pocit prázdnoty a navyše odráža svetlo a preto príliš oslňuje a unavuje oči.

Hnedá: Hnedá v interiéri pôsobí upokojujúco. Dodáva pocit bezpečia a sily. Populárna je aj kombinácia hnedej a modrej.

Tip: Kombinácia modrej, bielej a hnedej je ideálna voľba pre malé spálne a kuchyne.

Tip: Farby do interiéru môžete vniesť nielen farebnými stenami.

Výborným príkladom je moderný biely interiér s bielymi stenami a bielym nábytkom, ktorý dopĺňa kontrastný modrý záves a modré solitérne kreslo.

(Zdroj: tvojefarby.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top