Ticho a teplo ako základ príjemného bývania
Ticho a teplo ako základ príjemného bývania

Ticho a teplo, základ príjemného bývania a spolunažívania

Veľmi dôležitou súčasťou pri investíciách do realizácii stavieb je použitie vhodných materiálov aby stavba v konečnom dôsledku poskytovala jej užívateľom maximálny komfort, pričom hlavne ticho a teplo sú dôležité predpoklady pre príjemné bývanie a spolunažívanie.

Rezonancia vzduchu v dutine a vibrácie steny sú podstatou veľkej časti hudobných nástrojov. Odpadové potrubia môžu byť v tomto zmysle taktiež „hudobným nástrojom“, avšak pri prúdení splaškov vytvárajú zvuky na hony vzdialené predstavám o pekných tónoch.

Potrubný systém MASTER 3 je konštruovaný tak, aby zvukové efekty obmedzil – vzniku niektorých kmitov účinne zabraňuje, ďalšie hneď v zárodku tlmí, nedovolí rezonancii systému.

Master 3

Je špeciálne vyvinutý pre miesta, kde je potrebné minimalizovať hlukový prejav potrubí. Jeho uplatnenie je v rôznych objektoch, ako napríklad v hoteloch, penziónoch, nemocniciach, business centrách, domovoch služieb, rezidenčných, villových a moderných rodinných domoch.

Trojvrstvové rúry MASTER 3 sú vyrábané koextrúziou z polypropylénu.

Zvýšená hrúbka steny rúry zabraňuje vzniku vibrácií, rezonančná schopnosť rúry je znížená optimálnym minerálnym plnivom strednej vrstvy.

Použitie v budovách i v zemi pod budovami (UD) zaručuje kruhová tuhosť minimálne 4 kN/m2 (SN 4).

Rúry sú s hrdlom s gumovým tesniacim krúžkom. MASTER 3 ľahko spoznáte podľa hnedočervenej farby, stredná vrstva má farbu čiernu, vnútorná vrstva je bila, takže potrubie možno ľahko kontrolovať pomocou kamery.

MASTER 3 ponúka rúry i bohatý sortiment tvaroviek v celej rade priemerov od 32mmdo 160 mm.

Je vzhľadovo i materiálovo kompatibilný s vysokozáťažovým kanalizačným systémom PP MASTER.

Tichý odpadný systém

Výsledky meraní vo Fraunhofer Institutfür Bauphysik, Stuttgart, urobené podľa EN 14 366:2002 potvrdzujú splnenie požiadavku DIN 4109, sprísnenej VDI 4100 a predovšetkým DIN 4109 T 10 (E) – pri prietoku 4 l/s je zvukový prejav pod hranicou 22,9 dB, na rozdiel od rady iných systémov to však platí i pri použití bežných druhov príchytiek.

Ticho a teplo, základ príjemného bývania a spolunažívania a tichý odpadový systém nám k tomu určite prispieva.

Tichý odpadný systém dnes nie je luxusom za vysokú cenu, ale známkou kvalitnej stavby za prijateľnú cenu.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

MASTER 3 má rad výhod. Na prvom mieste je samozrejme účinné tlmenie hluku. Ďalej široký rozsah dimenzií – je dostupný od DN32 do DN160.

Môže byť použitý nielen pre inštalácie v nadzemnej časti objektov, ale i v zemi pod budovami.

Ticho a teplo, potrubia a rúry, referencieMá výborné hydraulické vlastnosti, chemickú a biologickú odolnosť, ktoré sú u odpadových potrubí rovnako veľmi dôležité.

Za zásadnú prednosť pokladáme jeho ľahkú montáž a kompatibilitu s klasickým HT systémom bez nutnosti používať špeciálne prechodky.

V praxi na stavbe montážne firmy ocenia možnosť ho inštalovať i pri teplotách pod bodom mrazu, kedy si uchováva vynikajúce mechanické vlastnosti vrátane dostatočnej pružnosti. Samozrejmosťou je i vysoká životnosť.

Tichý odpadový systém MASTER 3 bol použitý na stavbách RETRO Bratislava – Ružinov, Digital Park Bratislava, Hotel Kempinski Bratislava a pod.

Radopress

Je systém viacvrstvových PeX/Al/PeX rúr a lisovacích tvaroviek pre sanitárne rozvody, radiátorové rozvody a systémy podlahového vykurovania.

Viacvrstvové rúrky Radopress kombinujú pozitívne vlastnosti sieťovaného polyetylénu ako sú koróziivzdornosť, elasticita, odolnosť proti trhlinám spôsobených pnutím, odolnosť proti opotrebeniu.

Najväčšími výhodami systému okrem univerzálneho použitia sú rýchla a jednoduchá montáž, trvale tesné spoje, pružné a tvarovo stabilné uloženie, bez korózie, 100% tesnosť proti difúzii kyslíka, chemická odolnosť, malá dĺžková rozťažnosť.

Pre novostavby aj rekonštrukcie

Radopress je vhodný ako pre rekonštrukcie tak aj pre novostavby.

Každý rok sú tieto systémy rozširované o novinky, napr. v minulom roku v systéme Radopress to bol systém podlahového vykurovania pre suchý systém s najnižšou stavebnou výškou – 17 mm (bez izolácie pod rúrkou), resp. 25 mm (s dodatočnou izoláciou pod rúrkou)!

Tento systém je požadovaný prevažne u stropných konštrukcií, kde by mokrý systém so svojím hmotnostným zaťažením nedovolil navrhnúť systém podlahového vykurovania.

Skoro každý mal už možnosť spozorovať výhody podlahového kúrenia, kde teplo je efektívne využité na vyhrievanie hlavne podlahy a tak je zabezpečený príjemný pocit prechodu tepla priamo na nohy, ktoré sú na chlad najviac citlivé.

Toto efektívne a príjemné riešenie kúrenia neoceňujú len deti a ženy, ale aj muži.

Systém RADOPRESS bol použitý na stavbách Hotel Double Tree Košice, Urgentný príjem Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, Digital Park Bratislava a pod.

Tieto predstavené systémy MASTER 3 a RADOPRESS už ocenili viacerí spokojní zákazníci.

(Zdroj: www.montrur.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top