Tajomstvo príjemného pocitu z drevenej podlahy
Tajomstvo príjemného pocitu z drevenej podlahy

Tajomstvo príjemného pocitu z drevenej podlahy

Možno ani netušíme skutočný dôvod, ale keď sa dotkneme akéhokoľvek produktu vyrobeného z prírodného materiálu, máme k nemu akosi iný vzťah. Vnútorne ho preferujeme pred obdobnou umelou alternatívou.

Podobne je to aj s podlahami, pričom ide o najväčší, najviditeľnejší a najpoužívanejší predmet vo vlastnom obytnom priestore, s ktorým sme stále v kontakte.

Z tohto pohľadu si správny výber podlahy na miestach, kde trávime väčšinu času, vyžaduje adekvátnu pozornosť a poznanie dôvodov, prečo chceme ten alebo iný druh.

Drevená podlaha na celý život

Je to rozhodnutie veľakrát na celý život. Naša firma sa pod značkou www.dubove-parkety.sk zaoberá návrhom originálnych dizajnov drevených podláh a ich výrobou už mnoho rokov.

Vždy sme si kládli otázku, v čom je tajomstvo príjemného pocitu z drevenej podlahy a prečo je drevo na prvom mieste pri výbere, keď máte tú možnosť voľby bez ohľadu na cenu.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Myslíme, že sme našli hlavné dôvody, o ktoré sa chceme podeliť. Na prvom mieste je to, čo si málo ľudí uvedomuje, ale je u tohto prírodného materiálu nenahraditeľné – prirodzený pocit tepla. Nemyslím teraz nejaký abstraktný pocit, ale skutočné teplo (čiže neochladí nohy tak ako dlažba či laminát).

Prečo si vybrať drevenú podlahu?

Tajomstvo príjemného pocitu z drevenej podlahy, bannerInak cítite 21°C na keramike, lamináte alebo dreve. Aj keď je teplota týchto materiálov rovnaká, všetky odoberajú teplo z ľudského tela (teplota 36,5°C). Ich rozličná tepelná vodivosť spôsobuje rôzny pocit chladu (rýchlejšie alebo pomalšie vyrovnávanie teploty tela s podlahou).

Príjemný tepelný komfort spomedzi týchto materiálov ponúka len drevená podlaha. Toto považujeme za jeden z dôvodov, prečo podvedome inklinujeme k dreveným materiálom – ide hlavne o pocit tepla.

Tak ako pocit tepla, nenahraditeľný je aj samotný dizajn, vychádzajúci z originality dreva. Na umelých podlahách sú pravidelne opakujúce sa obrázky skutočných drevených podláh, niekedy s imitáciou štruktúrovaného povrchu.

Dekóry, ktoré sa tzv. lamináty pokúšajú napodobniť, ponúkame my – ako výrobcovia a dizajnéri drevených podláh – v origináli a v omnoho širších možnostiach.

Výsledný vzhľad podláh našej značky www.dubove-parkety.sk začína samotným výberom dubového dreva s bohatým obsahom tanínu.

Drevo podľa pôvodu a triedenia môže byť veľmi rôznorodé, záleží na tom, kde strom rastie, o aký druh ide, aké sú klimatické a pôdne podmienky.

Veľmi si dávame záležať na jeho výbere s vysokým obsahom na prírodný tanín, vďaka čomu sú možné jedinečné reakcie na povrchu a z toho vyplývajúce neobmedzené možnosti dizajnu.

Sledovanie svetových trendov na medzinárodných výstavách a flexibilita malej firmy nám s využitím originálneho dubového dreva umožňuje ponúknuť aktuálne svetové dizajny na jedinečnom dreve.

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top