Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Svadba v máji, nie alebo áno?
Svadba v máji, nie alebo áno?

Svadba v máji. Nie alebo Áno?

História mája ako mesiaca lásky siaha až do čias Keltov. Predovšetkým noc z 30. apríla na 1. mája mala magickú moc.

Podľa tradícií sa staré ohne uhasili a zapálil sa nový oheň, ktorý znamenal víťazstvo nad tmou a zimou.

Týmto dňom pre nich začala druhá – letná polovica roka.

Kelti pokladali oheň za element, ktorý má očistnú silu a chráni zdravie. Z uhlíkov si každý zobral časť domov, aby si mohol zapáliť nový oheň.

Táto noc patrila láske a v nasledujúce ráno roznášali čerstvé kvety. Zvyšok dňa strávili zábavou a hodovaním.

Od prvomájového bozku pod kvitnúcou čerešňou v mnohých prípadoch nebýva k sobášu ďaleko.

Máj, lásky čas…

Aj keď je máj mesiacom lásky, mnohé páry pre svoj svadobný deň uprednostnia iný mesiac v roku. Dôvodom na starostlivé zváženie dátumu sobáša je pravdepodobne dávna povera.

Svadba v máji. Nie alebo Áno?

Máj – oslava nového života, lásky, prebúdzania sa prírody – znie to ako ideálny čas na svadbu. Prečo si teda páry, ako to dokazujú aj štatistiky, volia pre svoj sobáš radšej iný termín?

Zrejme dávne tvrdenie, že májová nevesta na máry líha, odrádza aj moderných snúbencov.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

V minulosti, za čias našich prababičiek, sa životné udalosti ľudí podriaďovali prácam na poli a starostlivosti o hospodárske zvieratá. Žena, ktorá sa vydala v máji a hneď otehotnela, sa v rizikovom prvom trimestri tehotenstva podieľala na najťažšej robote na poli.

Bola tu hrozba, že príde o dieťa. V máji počaté deti sa rodili počas najtuhšej zimy – vo februári, často bez odbornej lekárskej pomoci. Prinášalo to opätovné riziko, ktoré často končilo smrťou dieťaťa i matky.

Svadba v máji je nádherná

Ak nepatríte medzi poverčivých, májová svadba môže byť tou dokonalou voľbou. Príjemné počasie, krásny farebný exteriér a v ňom nevesta v šatách, v ktorých jej už nebude zima.

Leto je predo dvermi, tak prečo nespojiť svadobnú cestu s dovolenkou?

Svadobná fotografia

Váš svadobný deň sa nikdy nezopakuje, všetky udalosti dňa zbehnú tak rýchlo a s pribúdajúcim časom sa spomienky stanú vzácnejšími a krajšími. Hudba doznie, hostia sa rozídu, ale fotografie ostanú.

Preto je dôležité vybrať si toho správneho fotografa, ktorý pomôže zachytiť spomienky tak, ako si to želáte vy.

Dobrá svadobná fotografia predstavuje mix štýlov – modernej, reportážnej a tradičnej fotografie – portréty, detaily, veľa prirodzených momentiek mladomanželov a zabávajúcich sa hostí.

Netreba však opomenúť ani predsvadobné fotografie, ktoré sa väčšinou fotia na tých najrozmanitejších miestach.

Populárne sú bohato zakvitnuté parky a historické objekty. Vďaka prirodzenému svetlu a hry svetla a tieňa majú fotografie z exteriéru svoje zvláštne čaro.

Efekty na fotografiách je vhodné voliť individuálne podľa typu záberu tak, aby zvolené efekty podčiarkli prirodzenú náladu a spektrum emócií zachytených objektívom.

Tieto fotografie, bez ohľadu na to, koľko času prejde, vždy rozpovedia príbeh vášho veľkého dňa aj bez slov.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top