Stop bolestiam chrbta
Stop bolestiam chrbta

Stop bolestiam chrbta – SM cvičenie

„SM cvičenie“ alebo „Stabilizačný a Mobilizačný Systém“ je založený na 30 ročnom postupnom vývoji a 25 rokov klinických skúseností s týmto cvičením u pacientov s bolesťami chrbtice v bedrovej, hrudnej a krčnej oblasti, u pacientov so skoliózou, či vyskočenou platničkou.

Žijeme v dobe, keď práci za písacím stolom sa nevyhne ani jeden z nás. Strnulé sedenie má veľmi nepriaznivý vplyv na držanie tela a môže spôsobiť poruchy chrbtice, ktorým sa dá predísť SM systémom.

Cvičenie sa skladá zo zostavy cvikov podľa MUDr. Richarda Smíška, ktoré pomáhajú správne aktivovať špirálové svalové reťazce a tým umožňujú preťahovať chrbticu smerom nahor a tak zabezpečiť medzistavcovým platničkám dostatočný priestor pre liečbu a regeneráciu.

Vďaka nesprávnym návykom (sedavé zamestnanie, práca na počítači a notebooku) máme špirálové svalové reťazce ochabnuté a zároveň veľmi namáhané vertikálne svalové zreťazce, ktoré spôsobujú stláčanie stavcov k sebe a tak sú medzistavcové platničky namáhané.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Zdravie za 10 minút denne

Po zacvičení 12tich cvikov SM systému denne, vykonáte naťahovací a zároveň posilňovací zdravotný program pre vaše telo.

Dajte tak definitívne stop bolestiam chrbta a posilníte aj vašu celkovú vitalitu.

Stop bolestiam chrbta, SM cvičenieVďaka jednoduchosti a nenáročnosti môžete tieto cviky vykonávať doma, na záhrade, pri vode ale aj počas pauzy v zamestnaní. Okrem odhodlania budete potrebovať elastické lano a môžete cvičiť.

Narovnáte si chrbticu, zbavíte sa bolesti, vystrečujete a posilníte telo a ešte pritom aj chudnete.

Cvičíte pomocou elastického lana. Výsledkom sú posilnené a uvoľnené svaly, zlepšená stabilizácia a mobilizácia chrbtice, koordinácia, kvalita chôdze.

Môžeme dobre poslúžiť aj pre pacientov po operácii, ako individuálne rehabilitačné a regeneračné plány, liečebná telesná výchova pomocou SM systému pre jednotlivcov a malé skupiny.

Autor: Lyda
Go to Top