Sťahovanie sa do nového domu
Sťahovanie sa do nového domu

Sťahovanie sa do nového domu, bytu

Konečne, je to tu, ide sa sťahovať. Oprášiť ruky, vyhrnúť rukávy a hor sa do sťahovania. A čo teraz. Väčšina z nás začne poriadne stresovať. Ničoho sa nebojte, ak si to dobre naplánujete, pôjde to s úsmevom.

V prvom rade si vytvorte reálny časový rozvrh

Najčastejšie nejde len o sťahovanie, pred finálnym sťahovaním, ak je to možné sa snažte pripraviť váš nový domov tak, aby ste sa sťahovali do hotového.

Vykonajte všetky potrebné rekonštrukčné práce, ktoré sa robia oveľa jednoduchšie, keď je byt prázdny.

Väčšinou sa realizuje úplne nová kúpeľňa, nová kuchyňa, znižujú sa stropy, dávajú sa bodové svetlá, nová podlaha, prispôsobuje sa umiestnenie zásuviek, niekedy ide o väčší zásah do elektrických rozvodov.

Teraz budete meniť aj okná a dvere, ako vchodové tak aj interiérové a často aj so zárubňami a na záver vymaľujete celý byt.

Pred sťahovaním odporúčame vyriešiť aj úložný priestor. Väčšinou sa sťahujete do väčšieho, čo znamená nové priestorové možnosti pre šatníky a vstavané skrine.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Môže začať veľká príprava sťahovania

Sťahovanie sa do nového domu zahájte veľkým triedením svojich vecí. V tejto fázy máte jedinečnú príležitosť sa navždy zbaviť vecí, ktoré už roky nepoužívate.

Pamätajte, že vyradením starých a nepotrebných vecí budete mať viac priestoru na nové, veď kto by nechcel nové veci do nového bývania.

Vyradením starého oblečenia môžete spraviť aj dobrý skutok a pomôcť iným ak to darujete alebo dáte na charitu.

Je dobré si všetko zapisovať, zoberte si poznámkový blok a zapíšte si čo budete baliť, kedy, aké množstvo a koľko času to zaberie.

Niečo sa hodí viac do kartónovej škatule, niečo je lepšie baliť do pevných silónových vriec alebo postačujú väčšie igelitové vrecia, nezaobídete sa bez praktických prepraviek, baliacich papierov a fólií.

Zohnať dnes dostatočné veľké škatule môže dať poriadne zabrať. Je dôležité si určiť poradovník, čo musíte zabaliť, ako prvé a čo balíte až na záver.

Sťahujeme sa s profesionálmi

Treba zvážiť aj sťahovanie sa do nového domu pomocou profesionálov na sťahovanie bytových priestorov, kancelárií, ale aj väčších a ťažších predmetov, ako klavír, trezor a pod.

Sťahovanie svojpomocne nemusí byť vždy tá najlacnejšia alternatíva, má to aj svoje náklady. Ako sa hovorí, čas sú peniaze a pri sťahovaní to platí dvakrát.

Jej príprava, organizovanie, vybaľovanie môže trvať viac než ste na začiatku odhadovali. Myslite tiež na to, že na väčšie a ťažšie kusy nábytkov budete musieť požiadať o pomoc svojich príbuzných, priateľov alebo kolegov.

Bude treba dodávku na prepravu, radšej väčšiu dodávku, aby ste sa nemuseli viackrát otáčať.

Profesionálne sťahovacie firmy majú všetko dobre premyslené a naplánované, dokážu si poradiť aj s väčšími kusmi nábytku, zodpovedajú za vaše veci a poskytujú plnú garanciu, disponujú dodávkami vybavenými špeciálne sťahovacími pásmi.

Preto sa vaše veci počas sťahovania nepohnú, majú potrebné prepravky, škatule a všetko, čo také sťahovanie vyžaduje a samozrejme aj personál, – najmä na ťažké bremená silných chlapov.

Po presťahovaní sa do nového domova vás bude čakať vybaľovanie. V tejto fáze oceníte najmä to, že ste si robili poznámky – máte poznačené poradie a miesto ukladania vecí a všetky škatule sú riadne popísané.

Škatule je dobré popísať z viacerých strán aj s poznámkou či ide o krehké veci alebo do akej miestnosti patria (kúpeľňa, kuchyňa, obývačka, spálňa, chodba…)

Presmerujte si poštu – sťahovaním sa mení aj adresa na doručovanie zásielok, preto nezabudnite prijať opatrenia na presmerovanie pošty, zvyčajne postačuje zaslať všetkým e-mail s oznámením o zmene adresy (banke, dodávateľom energií, úradom, obecnému úradu, ale aj svojím známym)

Hurá a máme nové bývanie! Konečne sa môžete uvoľniť lebo prichádzajú tie príjemnejšie veci. Zoznámte sa s novým bývaním.

Naplánujte si poznávací výlet do okolia a ak máte dvor a záhradu užite si to. Nezabudnite na svojich známych, určite sú na vás zvedavý.

(Zdroj: Foto – Pixabay)

Autor: Lyda
Go to Top