Sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti realitkou
Sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti realitkou

Sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu

Ako to je v prípade poverenia realitnej kancelárie so sprostredkovaním prenájmu nehnuteľnosti? Aj tu platí dobre si vybrať a starosti súvisiace s prenájmom nehnuteľnosti končia. O všetko ostatné sa postará realitná kancelária.

Prax ukazuje, že aj u nás sa táto služba využíva stále viac.

Realitné kancelárie majú databázy prenajímateľov, ale aj potenciálnych nájomníkov.

Majú k dispozícii vlastný marketing – od pravidelnej inzercie, cez webové prezentácie a využívajú služby realitných portálov, kde sa o ponúkanej nehnuteľnosti na prenájom dozvedia oveľa skôr a bez zbytočných nákladov a starostí zo strany vlastníka prenajímanej nehnuteľnosti.

Naviac, majú prehľad o cenách a preto ju vedia stanoviť triezvo vychádzajúc z konkurenčných ponúk.

Sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu má niekoľko výhod – jedna z najdôležitejších je úloha prípadného rozhodcu a svedka v prípade nedorozumenia s nájomcom.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Výška provízie pre realitnú kanceláriu:

Provízia za sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti je zvyčajne jednomesačný nájom. Je v nej zahrnuté aj vypracovanie nájomnej zmluvy a asistencia pri protokolárnom odovzdaní bytu.

Poverený realitný maklér vám pomôže riadne zdokumentovať príslušenstvo aj technický stav celého bytu.

V prípade sprostredkovania prenájmu realitnou kanceláriou nájomnú zmluvu pripravuje spolupracujúci advokát, ktorý zároveň dohliadne na podstatné náležitosti v zmluve. Potom sa nemôže stať, že máte neplatnú zmluvu.

V praxi sa často stáva, že sa platby nájomného a platby za energie a služby spoja a uvedie sa len jedna suma, takáto a iná chybička môže spôsobiť neplatnosť zmluvy.

(Zdroj: Foto – Pixabay)

Autor: Lyda
Go to Top