Rozprávky zo zelenej knihy, divadlo Actores
Rozprávky zo zelenej knihy, divadlo Actores

Rozprávky zo zelenej knihy

Profesionálne Mestské divadlo ACTORES Rožňava doposiaľ vytvorilo vyše štyri desiatky inscenácií, ktoré boli prezentované nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Vo svojich inscenáciách prináša aktuálne témy, využíva nové postupy a formy divadelného jazyka, improvizáciu, scénický pohyb, akrobaciu a tanec.

Oslovuje dospelého i detského diváka. Repertoár divadla tvoria aj autorské predstavenia a predstavenia bez slov.

Názov divadla ACTORES pochádza z latinského jazyka a jeho význam v preklade vyjadruje herca, obetavo oddaného svojej umeleckej práci, tvorbe, divadlu, publiku.

ACTORES vzniklo v septembri roku 1994, keď herci prešovských a košických divadiel (absolventi umeleckých škôl) pociťovali potrebu založiť komorný súbor s cieľom plnohodnotnej experimentálnej tvorivosti.

Počas svojej histórie sa ACTORES na Slovensku zaradilo do divadelnej obce, prezentovalo svoje autorské predstavenia v zahraničí na rôznych medzinárodných festivaloch a získalo niekoľko ocenení.

Medzi nimi: Cenu za najlepšiu medzinárodnú produkciu, ocenenie za najlepšiu réžiu a hereckú cenu zahraničnej divadelnej kritiky za najoriginálnejšie herecké výkony.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Repertoár divadla Actores

Rozprávky zo zelenej knihy – je iskrivou paletou vtipných a snových situácií s pesničkami na motívy knihy popredného slovenského dramatika Ľubomíra Feldeka Zelená kniha rozprávok.

Ľubomír Feldek je známy svojimi vtipnými a krásnymi veršami, hrami, ktoré napísal pre slovenské divadlá a predovšetkým z rozprávkových kníh, v ktorých uplatňuje princíp partnerského dialógu dospelého a dieťaťa.

Z kreatívnej spolupráce dramatika a režisérky Tatiany Masníkovej vznikla činoherná rozprávka, kde svet okolo nás je dobrý, plný vecí, javov a ľudí, ktorí nás presviedčajú, že život je jedno krásne dobrodružstvo.

Rozprávka nabáda k tvorivosti

Rozprávka chce nabádať deti čítať, snívať a svoje sny pretaviť aj do písania vlastných rozprávok.

Život Ľubomíra a Oľgy je plný fantazijných príbehov, v ktorých deti prežívajú situácie spolu s Drakom, Strigou, Zázračným autíčkom, Sherlockom Holmesom, Kapitánom lode či svetoznámym slovenským výtvarníkom rozprávkových kníh Albínom Brunovským.

Rozprávky zo zelenej knihy, divadlo v Rožňave

Pod výtvarnú stránku inscenácie sa podpísal významný slovenský výtvarník Ludvík Pozníček, ktorý navrhuje scény a kostýmy do európskych divadiel.

Divadelná hra Rozprávky zo zelenej knihy je vynikajúcim príkladom spolupráce osobností z umeleckého sveta, ktorých tvorba je určená nielen pre deti, ale aj dospelých a je prínosom pre celú spoločnosť.

Dĺžka predstavenia je 60 minút a je vhodné pre deti od 6 rokov a dospelých.

Ľubomír Feldek, Tatiana Masníková
Réžia a kostýmy: Tatiana Masníková
Scéna: Ludvík Pozníček
Piesne: Petra Bangóová
Výber hudby: Ivana Krajňáková
Účinkujú: Atilla Bocsárszky, Ivana Krajňáková a Róbert Kobezda

(Zdroj: www.actores.sk)

Autor: Lyda
Go to Top