Rozprávky zo zelenej knihy

Rozprávky zo zelenej knihy, divadlo Actores

Preverené portfólio dodávateľov stavebných prác a služieb

Zadaj dopyt na seriózne ponuky
Rozprávky zo zelenej knihy, divadlo Actores

Preverené portfólio dodávateľov stavebných prác a služieb

Zadaj dopyt na seriózne ponuky

Rozprávky zo zelenej knihy

Profesionálne Mestské divadlo ACTORES Rožňava doposiaľ vytvorilo vyše štyri desiatky inscenácií, ktoré boli prezentované nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Vo svojich inscenáciách prináša aktuálne témy, využíva nové postupy a formy divadelného jazyka, improvizáciu, scénický pohyb, akrobaciu a tanec.

Oslovuje dospelého i detského diváka. Repertoár divadla tvoria aj autorské predstavenia a predstavenia bez slov.

Názov divadla ACTORES pochádza z latinského jazyka a jeho význam v preklade vyjadruje herca, obetavo oddaného svojej umeleckej práci, tvorbe, divadlu, publiku.

ACTORES vzniklo v septembri roku 1994, keď herci prešovských a košických divadiel (absolventi umeleckých škôl) pociťovali potrebu založiť komorný súbor s cieľom plnohodnotnej experimentálnej tvorivosti.

Počas svojej histórie sa ACTORES na Slovensku zaradilo do divadelnej obce, prezentovalo svoje autorské predstavenia v zahraničí na rôznych medzinárodných festivaloch a získalo niekoľko ocenení.

Medzi nimi: Cenu za najlepšiu medzinárodnú produkciu, ocenenie za najlepšiu réžiu a hereckú cenu zahraničnej divadelnej kritiky za najoriginálnejšie herecké výkony.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Repertoár divadla Actores

Rozprávky zo zelenej knihy – je iskrivou paletou vtipných a snových situácií s pesničkami na motívy knihy popredného slovenského dramatika Ľubomíra Feldeka Zelená kniha rozprávok.

Ľubomír Feldek je známy svojimi vtipnými a krásnymi veršami, hrami, ktoré napísal pre slovenské divadlá a predovšetkým z rozprávkových kníh, v ktorých uplatňuje princíp partnerského dialógu dospelého a dieťaťa.

Z kreatívnej spolupráce dramatika a režisérky Tatiany Masníkovej vznikla činoherná rozprávka, kde svet okolo nás je dobrý, plný vecí, javov a ľudí, ktorí nás presviedčajú, že život je jedno krásne dobrodružstvo.

Rozprávka nabáda k tvorivosti

Rozprávka chce nabádať deti čítať, snívať a svoje sny pretaviť aj do písania vlastných rozprávok.

Život Ľubomíra a Oľgy je plný fantazijných príbehov, v ktorých deti prežívajú situácie spolu s Drakom, Strigou, Zázračným autíčkom, Sherlockom Holmesom, Kapitánom lode či svetoznámym slovenským výtvarníkom rozprávkových kníh Albínom Brunovským.

Rozprávky zo zelenej knihy, divadlo v Rožňave

Pod výtvarnú stránku inscenácie sa podpísal významný slovenský výtvarník Ludvík Pozníček, ktorý navrhuje scény a kostýmy do európskych divadiel.

Divadelná hra Rozprávky zo zelenej knihy je vynikajúcim príkladom spolupráce osobností z umeleckého sveta, ktorých tvorba je určená nielen pre deti, ale aj dospelých a je prínosom pre celú spoločnosť.

Dĺžka predstavenia je 60 minút a je vhodné pre deti od 6 rokov a dospelých.

Ľubomír Feldek, Tatiana Masníková
Réžia a kostýmy: Tatiana Masníková
Scéna: Ludvík Pozníček
Piesne: Petra Bangóová
Výber hudby: Ivana Krajňáková
Účinkujú: Atilla Bocsárszky, Ivana Krajňáková a Róbert Kobezda

(Zdroj: www.actores.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top