Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Prikrmovanie vtáctva celoročne
Prikrmovanie vtáctva celoročne

Prikrmovanie vtáctva – prečo z toho nespraviť rodinnú tradíciu?

Táto tradícia v súčasnosti je trochu na ústupe, čo je škoda. Prikrmovanie je totižto jednou z najúčinnejších foriem pestovania vzťahu k prírode a vtáctvu.

Zároveň je to potrebná pomoc pre drobné spevavce a ostatné vtáky, ktoré u nás zimujú nakoľko zimné obdobie núti inak plaché operence priblížiť sa k ľudským obydliam aby získali potravu.

Vaše ratolesti určite poteší, ak budú môcť sledovať veľkolepé prírodné divadlo – ako sa sýkorky zlietnu na slnečnicové semená vo vtáčej búdke, ktorú ste spoločne umiestnili na balkóne alebo na strome v záhrade.

Prikrmovanie vtáctva na jar

Pre kŕmidlá treba vybrať vždy bezpečné miesto a nikdy ich neumiestňovať v blízkosti frekventovaných ciest, či presklených plôch, do ktorých by mohli vtáky pri preletoch naraziť.

Dôležité je tiež aby vtáky mali v prípade ohrozenia dostatočný priestor na odlet.

Vtáčie búdky počas zimy

Určite si aj vy pamätáte, ako ste v škole stavali vtáčie búdky a počas zimy do domčeka zaveseného na strome pravidelne nosili vtáčí zob.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Na prikrmovanie vtáctva sú vhodnou pochúťkou aj olejnaté semená, predovšetkým slnečnicové, môžu byť aj repkové, mak, nesolené arašidy a aj vlašské orechy. Pre vtáctvo možno prichystať aj tukové kŕmidlo.

Pochúťky do vtáčej búdky

Do roztopeného bravčového tuku sa primiešajú rôzne zrná a túto zmes je možné naliať do polovice škrupiny z kokosového orecha. Keď tuk v škrupine ztuhne povesí sa otvorom smerom dole na vhodne vybraté miesto.

Využiť možno tiež šišky z borovice alebo smreka, ktoré sa postupne namáčajú do tukovej zmesi a nechajú sa postupne tuhnúť.

Niektoré druhy vtákov si pochutia na surovom bravčovom loji alebo slanine (údenú slaninu je potrebné najprv umyť v teplej vode, zbaviť ju nadbytku soli, následne ju vysušiť, až tak zavesiť do kŕmidla).

Vhodné sú aj nakrájané jablká či hrušky. Aktivity spojené s prikŕmovaním vtákov mnohým deťom aspoň čiastočne nahradí pocit z domáceho miláčika, ktorého z nejakého dôvodu nemôžu mať.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top