Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Porovnanie zasklievacích systémov, Terasa
Porovnanie zasklievacích systémov, Terasa

Porovnanie zasklievacích systémov Optimi a Allglass

Porovnanie zasklievacích systémov z fínska, systém OPTIMI a zo španielska, systém ALLGLASS. Obidva systémy slúžia na bezrámové zasklievanie balkónov, lodžií a terás.

V praxi to znamená, že zasklenie pozostáva iba z hornej a spodnej hliníkovej vodiacej koľajnice a sklá nie sú zvisle orámované, iba zabrúsené.

Jednotlivé sklá sa dajú otvoriť posunutím do jednej, resp. aj obidvoch strán.

Zasklievací systém Optimi

Rozdiel medzi nimi je v tom, že systém OPTIMI umožňuje použitie iba 6 mm kalených skiel, čím je obmedzená výška stavebného otvoru do 1,8 m, takže sa montuje medzi stropom a zábradlím.

Okrem toho horná koľajnica je v mieste otvárania vytvarovaná do výhybky, ktorá umožňuje bezproblémové fixovanie skiel v otvorenej polohe. Systém OPTIMI je vhodný do výšky 13. poschodia, čo predstavuje cca. 40m.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Porovnanie zasklievacích systémov balkónZasklievací systém Allglass

Je vhodný na presklenia od podlahy po strop do stavebnej výšky až 3 m, čo je umožnené použitím kalených skiel aj o hrúbke 8,10 a 12 mm.

Patentovaný spôsob uchytenia a posúvania skiel dovoľuje zaskliť aj oblé a rôzne iné pôdorysné tvary, pričom horná koľajnica je bez výhybky.

Jeho konštrukčné vlastnosti predurčujú systém ALLGLASS na zasklenie terás a lodžií najmä na novostavbách.

Všade tam, kde nie je možné využiť zábradlie na uchytenie spodnej koľajnice (napr. celosklenené zábradlie) a na rodinných domoch na vytvorenie tzv. „letnej terasy“ na vylúčenie nepriaznivých vplyvov počasia (vietor, dážď, sneh) bez nároku na izbovú teplotu v zime.

(Zdroj: www.vtr.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top