Porovnanie zasklievacích systémov, Terasa
Porovnanie zasklievacích systémov, Terasa

Porovnanie zasklievacích systémov Optimi a Allglass

Porovnanie zasklievacích systémov z fínska, systém OPTIMI a zo španielska, systém ALLGLASS. Obidva systémy slúžia na bezrámové zasklievanie balkónov, lodžií a terás.

V praxi to znamená, že zasklenie pozostáva iba z hornej a spodnej hliníkovej vodiacej koľajnice a sklá nie sú zvisle orámované, iba zabrúsené.

Jednotlivé sklá sa dajú otvoriť posunutím do jednej, resp. aj obidvoch strán.

Zasklievací systém Optimi

Rozdiel medzi nimi je v tom, že systém OPTIMI umožňuje použitie iba 6 mm kalených skiel, čím je obmedzená výška stavebného otvoru do 1,8 m, takže sa montuje medzi stropom a zábradlím.

Okrem toho horná koľajnica je v mieste otvárania vytvarovaná do výhybky, ktorá umožňuje bezproblémové fixovanie skiel v otvorenej polohe. Systém OPTIMI je vhodný do výšky 13. poschodia, čo predstavuje cca. 40m.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Porovnanie zasklievacích systémov balkónZasklievací systém Allglass

Je vhodný na presklenia od podlahy po strop do stavebnej výšky až 3 m, čo je umožnené použitím kalených skiel aj o hrúbke 8,10 a 12 mm.

Patentovaný spôsob uchytenia a posúvania skiel dovoľuje zaskliť aj oblé a rôzne iné pôdorysné tvary, pričom horná koľajnica je bez výhybky.

Jeho konštrukčné vlastnosti predurčujú systém ALLGLASS na zasklenie terás a lodžií najmä na novostavbách.

Všade tam, kde nie je možné využiť zábradlie na uchytenie spodnej koľajnice (napr. celosklenené zábradlie) a na rodinných domoch na vytvorenie tzv. „letnej terasy“ na vylúčenie nepriaznivých vplyvov počasia (vietor, dážď, sneh) bez nároku na izbovú teplotu v zime.

(Zdroj: www.vtr.sk)

Autor: Lyda

Go to Top