Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

OTIS zmenil podobu sveta, výťah
OTIS zmenil podobu sveta, výťah

OTIS zmenil podobu sveta

Od prvého bezpečného výťahu v Yonkers, v New Yorku, k celosvetovému lídrovi vo  výťahárskom priemysle. Dlhá história Otisu je memorandom bezpečnosti, vynikajúcich služieb a najkvalitnejšej produkcie.

OTIS zmenil podobu sveta, výťahy dneška

Vysoko nad davom ľudí v Crystal Palace v New Yorku, vynálezca Elisha Graves Otis šokoval dav, keď nečakane presekol jediné lano, na ktorom visela plošina, na ktorej stál.

Plošina sa zosunula o pár centimetrov nižšie a potom sa zastavila. Jeho revolučný nový druh bezpečnostnej brzdy tzv. zachytávačov fungoval a zastavil plošinu pred pádom na zem. „Všetko v bezpečí, páni!“ vyhlásil.

Muž, ktorý obsluhoval plošinu, náš zakladateľ Elisha Graves Otis v tej chvíli založil výťahársky priemysel. Jeho vynález umožnil budovám rásť a šplhať sa k nebesiam, načrtol nový a smelý horizont modernej urbanizácie.

Architektúre priniesol nový rozmer – výšku. Otis zmenil podobu sveta, predal svoj prvý výťah v roku 1853. Dnes, viac ako jeden a pol storočia neskôr, je Otis stále jednotkou medzi výťahárskymi spoločnosťami a predstavuje viac ako 160-ročné skúsenosti tak v bezpečnosti ako aj v kvalite.

Výťahy a eskalátory OTIS prepravia ekvivalent svetovej populácie každé štyri dni.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Výťahy dneška

Spoločnosť OTIS sa ako priekopník v oblasti energeticky úsporných výťahov podieľa na vývoji moderných tzv. zelených budov a miest. Výťahy OTIS môžete obdivovať napríklad v Eiffelovej veži, vo Washingtonovom pamätníku alebo v Kremli.

Dnes OTIS zabezpečuje zvislú prepravu v ôsmych z desiatich najvyšších budov na svete, vrátane budovy Burj Khalifa v Dubaji, Shanghai World Financial Center v Číne a v najvyššej budove v New Yorku, známej ako Empire State Building.

Naša spoločnosť neustále investuje do výskumu a udáva trend v inováciách. Najnovší produkt je hybridný výťah Gen2 Switch ™.

Ide o prvý výťah, ktorý je možné zapojiť do bežnej jednofázovej zásuvky podobne ako ktorýkoľvek domáci spotrebič a nie je teda do budovy potrebné zavádzať trojfázový prúd.

Môže byť napájaný obnoviteľnými zdrojmi energie, ako sú napríklad solárne panely.

(Zdroj: www.otis.com)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top