Môžete si dovoliť bazén, Veľký
Môžete si dovoliť bazén, Veľký

Môžete si dovoliť bazén?

Táto otázka už odznela veľakrát a dnes sme ju vytiahli znovu. Sedíme na terase s priateľmi, je príjemný slnečný víkend.

Schádzame sa na jar pravidelne a pri grilovačke a dobrom víne hľadáme odpovede na otázky: kedy, kde, kto všetko a s kým pôjde v lete na dovolenku.

Sme priatelia už dlhé roky a väčšina z nás má deti vo veku 2 až 6 rokov. Dnes ale bolo neobvykle horúco, a preto sa prirodzene pridala aj ďalšia otázka.

Môžeme si dovoliť svoj vlastný bazén? Nemyslím tým nafukovací, ale veľký budovaný bazén, kde sa čľapkajú deti a neskôr večer si idete s manželkou zaplávať.

Predstavy o bazéne a jeho využití napokon pohltili celú grilovačku. Prišli ďalšie otázky. Aký veľký bazén? Zmestí sa na pozemok? Z akého materiálu a čo všetko bude treba (údržba, čistenie, cena)?

Vlastný bazén, ako dobrý nápad

Miesto plánovania letnej dovolenky sme napokon plánovali bazén. Z terasy sa presúvame na záhradu. Vybrať miesto nebolo ťažké, naša záhrada je obrovská.

Vyzerá to tak, že to myslíme vážne, a priatelia pri predstave, že ďalšia grilovačka bude aj s bazénom, ponúkajú nadšene svoju pomoc.

Okamžite sa všetci púšťame sa do online výberu bazénov.

Môžete si dovoliť bazén, za domomDeti to nadchlo najviac a chcú bazén hneď. Malá ukazuje na veľký nafukovací bazén, je ihneď k dispozícii, stačí preň zájsť a je to.

Ale naše plány sú vážnejšie, chceme veľký ozajstný bazén. Fóliový, laminátový, nerezový alebo budovaný betónový bazén?

Tá posledná varianta sa zvyčajne týka väčších až plaveckých bazénov a nám postačuje stredne veľký.

Nafukovací bazén sme zavrhli na začiatku, nie je celoročný a jeho životnosť závisí od detí. Chceme materiál, ktorý vydrží dlho a vyžaduje minimálnu údržbu.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Fóliový bazén je vlastne plastová fólia položená na betónovom podklade a niekde vo fóre sa priznával jeho majiteľ, že mu vydržal len 5 rokov. Píše, že niekde v jeho spodnej časti sa fólia vyšúchala až na dieru.

Nerezový bazén je kvalitný, ale nechceme to. Dôvod je prostý, sme milovníci termálnych kúpalísk a zážitok s vitálneho sveta s nerezovým bazénom patrí pre dovolenky.

Laminátový bazén, zvíťazil

Ostáva laminát. Je tu pekný výber, rôzne vzory, hĺbka a veľkosti. Stačí objednať a privezú ho rovno na váš pozemok. Veľkou výhodou je ich životnosť, počítajte až na 50 rokov. Nenáročnosť obsluhy a malé náklady na jeho čistenie a ďalší servis.

Môžete si dovoliť bazén, laminátovýLaminátové bazény sú vystužené skleným vláknom, a tak sú celkom odolné voči počasiu a teplotným zmenám.

Majú skutočne vysokú pevnosť a dokonca pri ich ukladaní sa dajú zatepliť striekanou tepelnou izoláciou, čo môže pomôcť vode dlhšie držať svoju teplotu.

Odsúhlasené, schválené, laminátový bazén bude čoskoro realitou.

Rozhodnuté, tohtoročná dovolenka sa neplánuje. Budeme ju mať na záhrade s veľkým rodinným bazénom!

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Go to Top