Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Moderný bungalov očami mladých architektov
Moderný bungalov očami mladých architektov

Moderný bungalov očami mladých architektov

Moderný bungalov v sebe ukrýva funkčne veľmi dobre riešenú dispozíciu a tým v maximálnej miere napĺňa očakávania majiteľov a svoj účel.

Dom je z vonkajšej strany symbolicky rozdelený na dennú zónu s pásovým obkladom a oddychovú časť s bielou omietkou na fasáde.

Moderný bungalov očami mladých architektov, podorys

Veľké presklené plochy zaručujú veľmi dobre presvetlený a vďaka svetlu aj príjemný interiér. Všetky obytné miestnosti hneď po vstupe ponúkajú výhľad na záhradu a prepájajú tak interiér s exteriérom.

Aj hlavný komunikačný uzol – chodba – má na konci okno pre spríjemnenie často pozabudnutého priestoru.

V zime budú tieto plochy zdrojom teplotných ziskov a ušetria tak časť nákladov na vykurovanie, v lete budú čiastočne zatienené presahujúcou strechou a zvyšnú časť zatienia žalúzie.

Prepojenie obývačky s terasou

Najväčšia presklená plocha sa nachádza v obývacej miestnosti, kde trávi rodina väčšinu času.

Moderný bungalov má prepojenú obývaciu miestnosť s terasou cez veľkú presklenú plochu, ktorá je v dvoch tretinách odsúvateľná. Umožňuje tak ľahký vstup na terasu aj do záhrady.

Moderný bungalov očami mladých architektov, vizuál

Nízky prízemný dom, ktorý sa teší všeobecnej obľube, skombinovali naši mladí architekti s nízkou valbovou strechou a veľkými, až po zem siahajúcimi oknami, aby tak vytvorili atraktívne bývanie pre mladé rodiny.

Moderný bungalov očami mladých architektov, jedáleň

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Dispozícia sa odvíja od hlavnej „kostry“ domu, ktorú tvorí chodba. Tá okrem prepájania miestností plní aj ďalšiu funkciu, a tou je skladovanie.

Moderný bungalov očami mladých architektov, chodba

Veľká skriňa schová množstvo vecí, ktoré sa nevyužívajú denne a nie je preto potrebné, aby zaberali miesto v izbách.

Ľudia s pozitívnym vzťahom ku knihám a k čítaniu si tu môžu vytvoriť dychvyrážajúcu knižnicu.

Spálňa s vlastnou kúpeľňou

Dispozícia umožňuje umiestnenie súkromnej rodičovskej zóny (spálňa s vlastnou kúpeľňou) s oknami orientovanými smerom ku vchodu na pozemok, ktoré im budú poskytovať prehľad o dianí. Spálňa nemá spoločnú stenu ani s detskými izbami, ani s obývacou izbou.

Spálňa

Detské izby sú orientované do záhrady a medzi nimi je umiestnená druhá kúpeľňa. Obývacia izba je prepojená s kuchyňou a jedálňou a podporuje tak spoločný život rodiny.

V hlavných komunikačných priestoroch sa nikdy nestane, že človek zostane v priestore bez okien. Každá z miestností umožňuje výhľad na záhradu, čo okrem príjemného vnemu zabezpečuje aj dostatok denného svetla.

Priestranná obývacia miestnosť s priamou nadväznosťou na terasu, ktorá je krytá presahujúcou strechou. Presklená stena zabezpečí veľký prísun svetla a optické zväčšenie a spríjemnenie atmosféry v miestnosti.

Kuchyňa so šikovným prepojením s exteriérom pre rýchly kontakt so vstupom do domu či bránkou na pozemok.

Priestranná rodičovská spálňa s výhľadom z postele cez veľké okno smerom ku vchodu na pozemok, nechýba ani televízia a pracovný stôl, či miesto na líčenie pre partnerku a súkromná kúpeľňa.

Chodba má okrem funkcie komunikačného uzla aj funkciu skladovacieho priestoru či veľkej knižnice.

Kúpeľňa

Šikovne vyriešená kúpeľňa poskytujúca veľký sprchovací kút, dve umývadlá, vaňu s výhľadom z okna pri relaxácii pri kúpaní a nechýba ani vyhrievaný rebrík na uteráky.

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top