Moderný bungalov očami mladých architektov
Moderný bungalov očami mladých architektov

Moderný bungalov očami mladých architektov

Moderný bungalov v sebe ukrýva funkčne veľmi dobre riešenú dispozíciu a tým v maximálnej miere napĺňa očakávania majiteľov a svoj účel.

Dom je z vonkajšej strany symbolicky rozdelený na dennú zónu s pásovým obkladom a oddychovú časť s bielou omietkou na fasáde.

Moderný bungalov očami mladých architektov, podorys

Veľké presklené plochy zaručujú veľmi dobre presvetlený a vďaka svetlu aj príjemný interiér. Všetky obytné miestnosti hneď po vstupe ponúkajú výhľad na záhradu a prepájajú tak interiér s exteriérom.

Aj hlavný komunikačný uzol – chodba – má na konci okno pre spríjemnenie často pozabudnutého priestoru.

V zime budú tieto plochy zdrojom teplotných ziskov a ušetria tak časť nákladov na vykurovanie, v lete budú čiastočne zatienené presahujúcou strechou a zvyšnú časť zatienia žalúzie.

Prepojenie obývačky s terasou

Najväčšia presklená plocha sa nachádza v obývacej miestnosti, kde trávi rodina väčšinu času.

Moderný bungalov má prepojenú obývaciu miestnosť s terasou cez veľkú presklenú plochu, ktorá je v dvoch tretinách odsúvateľná. Umožňuje tak ľahký vstup na terasu aj do záhrady.

Moderný bungalov očami mladých architektov, vizuál

Nízky prízemný dom, ktorý sa teší všeobecnej obľube, skombinovali naši mladí architekti s nízkou valbovou strechou a veľkými, až po zem siahajúcimi oknami, aby tak vytvorili atraktívne bývanie pre mladé rodiny.

Moderný bungalov očami mladých architektov, jedáleň

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Dispozícia sa odvíja od hlavnej „kostry“ domu, ktorú tvorí chodba. Tá okrem prepájania miestností plní aj ďalšiu funkciu, a tou je skladovanie.

Moderný bungalov očami mladých architektov, chodba

Veľká skriňa schová množstvo vecí, ktoré sa nevyužívajú denne a nie je preto potrebné, aby zaberali miesto v izbách.

Ľudia s pozitívnym vzťahom ku knihám a k čítaniu si tu môžu vytvoriť dychvyrážajúcu knižnicu.

Spálňa s vlastnou kúpeľňou

Dispozícia umožňuje umiestnenie súkromnej rodičovskej zóny (spálňa s vlastnou kúpeľňou) s oknami orientovanými smerom ku vchodu na pozemok, ktoré im budú poskytovať prehľad o dianí. Spálňa nemá spoločnú stenu ani s detskými izbami, ani s obývacou izbou.

Spálňa

Detské izby sú orientované do záhrady a medzi nimi je umiestnená druhá kúpeľňa. Obývacia izba je prepojená s kuchyňou a jedálňou a podporuje tak spoločný život rodiny.

V hlavných komunikačných priestoroch sa nikdy nestane, že človek zostane v priestore bez okien. Každá z miestností umožňuje výhľad na záhradu, čo okrem príjemného vnemu zabezpečuje aj dostatok denného svetla.

Priestranná obývacia miestnosť s priamou nadväznosťou na terasu, ktorá je krytá presahujúcou strechou. Presklená stena zabezpečí veľký prísun svetla a optické zväčšenie a spríjemnenie atmosféry v miestnosti.

Kuchyňa so šikovným prepojením s exteriérom pre rýchly kontakt so vstupom do domu či bránkou na pozemok.

Priestranná rodičovská spálňa s výhľadom z postele cez veľké okno smerom ku vchodu na pozemok, nechýba ani televízia a pracovný stôl, či miesto na líčenie pre partnerku a súkromná kúpeľňa.

Chodba má okrem funkcie komunikačného uzla aj funkciu skladovacieho priestoru či veľkej knižnice.

Kúpeľňa

Šikovne vyriešená kúpeľňa poskytujúca veľký sprchovací kút, dve umývadlá, vaňu s výhľadom z okna pri relaxácii pri kúpaní a nechýba ani vyhrievaný rebrík na uteráky.

Autor: Lyda
Go to Top