Moderné dizajn kreslá s bohatou históriou stoličiek
Moderné dizajn kreslá s bohatou históriou stoličiek

Moderné dizajn kreslá s bohatou históriou

Bystřice pod Hostýnem je miestom so stopäťdesiatročnou tradíciou výroby ohýbaného nábytku.

Miesto, ktorému Michael Thonet založením továrne na ohýbaný nábytok v roku 1861 predurčil osud na ďalších 150 rokov.

Najstaršie miesto na svete, kde sa dodnes vyrába nábytok podľa princípu svojho zakladateľa. Svetoznámy český výrobca, spoločnosť TON , svojimi výrobkami od súčastných dizajnérov žne jeden úspech za druhým.

Presvedčte sa sami!

Táto povestná stolička bola v histórii nábytkárstva navrhnutá ako prvá pre továrenskú výrobu a do dnešného dňa sa vyrába ručne.

Ohýbanie napareného masívneho dreva až o 180 stupňov zvládnu len ľudské ruky.

Vyrobilo sa z nej 80 miliónov kusov a používajú sa na celom svete od USA až po Japonsko.

Považuje sa za takmer nezničiteľnú, nakoľko drevo nemá prerezané vlákna nedá sa ju rozbiť, či preraziť.

Wave

Kreslo Wave je víťazom súťaže o najlepší redesign klasického hojdacieho kresla, vyhlásenej k výročiu 150 rokov ohýbaného nábytku v Bystřici pod Hostýnem.

Mladý slovenský dizajnér Michal Riabic sa dokázal naladiť na rovnakú vlnu a vytvoril exkluzívny produkt na pomedzí hojdacieho kresla, lounge kresla a predovšetkým Asociáciou českých nábytkárov.

Hlavným cieľom súťaže je podpora novej tvorby v nábytkárskej výrobe v Českej republike s dôrazom na kvalitný dizajn.

Členovia asociácie ocenili u kresla Wave nielen nový dizajn, ale aj nové technológie, použitie vhodných bezchybných materiálov pri plnom zachovaní funkčnosti. priestorového solitéru. Nalaďte sa tiež na rovnakú vlnu a vyhojdajte si pohodové chvíle.

Na pražskom veľtrhu nábytku a nábytkového dizajnu For Furniture získala firma TON ocenenie v súťaži Nábytok roka, práve za produkt WAVE.

Cena je udeľovaná Asociáciou českých nábytkárov a hlavným cieľom súťaže je podpora novej tvorby v nábytkárskej výrobe v Českej republike s dôrazom na kvalitný dizajn.

Členovia asociácie ocenili u kresla Wave nielen nový dizajn, ale aj nové technológie, použitie vhodných bezchybných materiálov pri plnom zachovaní funkčnosti.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Merano

Nová moderná stolička s prirodzenou tvárou od mladého talianskeho dizajnéra žijúceho v Rakúsku, Alexa Guflera, nesie názov jeho rodiska, talianskeho kúpeľného mesta Merano.

Moderné dizajn kreslá a stoličkyMožno práve v tejto stoličke sa odrážajú vplyvy pôsobiace na Alexa pri jeho tvorbe – taliansky temperament, rakúska dôslednosť, kúpeľný pokoj, pohoda a sviežosť tamojších hôr.

Dominantnými prvkami stoličky sú dve osovo sa krížiace ohnuté preglejky, slúžiace ako sedadlo a chrbtová opierka.

Napriek týmto ohybom, nohy (nosný prvok) stoličky popierajú tradičné ohyby produktov TON a zostali celkom rovné. Použité materiály zaručujú stabilitu a pevnosť pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti.

Heslom pre Merano je: „Prečo? Pretože obraz sa vám tiež niekedy páči už len na pohľad …. Ale niekedy sa vám môže páčiť i jeho rám.

„A práve to znamená, že Merano je určené ako tým, ktorí volia stoličku prevažne kvôli jej vzhľadu, tak aj ľuďom, ktorí dávajú prednosť praktickej stránke pri sedení. Merano je totiž voľbou pre všetkých. Pre domov, galériu, reštauráciu, … pre Vás.

Červený Reddot Design Award za rok 2011 už nie je jedinou bodkou, ktorou sa môže pýšiť kreslo Merano. Získalo totiž i bodku čiernu, a nie menej hodnotnú.

Najstaršie a najprestížnejšie ocenenie Good Design tomuto modernému kreslu udelilo americké múzeum architektúry a dizajnu The Chicago Athenaeum v spolupráci s Európskym strediskom pre architektúru, umenie, dizajn a urbanistického štúdia.

(Zdroj: www.revilo.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top