Mesiac v znamení detí
Mesiac v znamení detí

Mesiac v znamení detí

Jún sa nesie v znamení detí. Hneď prvý deň v mesiaci naše ratolesti oslávia svoj deň a už sa tešia na záver školského roka.

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku sa oslavuje od roku 1952. Okrem Slovenska ďalších viac ako 20 krajín má tento deň vo svojom kalendári, dátum sa však mierne líši. Po celom Slovensku sú pripravené akcie, hry, súťaže a podujatia, na ktorých sa môžu deti zabaviť.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Za bohatým programom usporiadaným z príležitosti MDD nasledujú dobrodružstvá a zážitky zo školských výletov, čo je už predzvesť odovzdávania vysvedčení a konca školského roka. Deti si užijú dva mesiace voľna, bez učenia a učitelia si tiež snáď oddýchnu a načerpajú energiu do ďalšieho školského roka.

Všetci sa tešia, snáď iba posledné ročníky trochu smútia, že sa ich cesty s rovesníkmi rozchádzajú a lásky a kamarátstva sa musia rozdeliť.

Aj keď si to hneď všetci nepriznajú ale bude im za školou aj učiteľmi ľúto. Určite si uctia ľudí, ktorí sa im venovali a dlhé roky sa o nich starali. Kytica či bonboniéra môže učiteľa potešiť a žiakom umožní vyjadriť vďaku za ich starostlivosť aj bez slov.

(Zdroj: Foto – Pixabay)

Autor: Lyda
Go to Top