Máj najkrajší mesiac v roku, Tulipány
Máj najkrajší mesiac v roku, Tulipány

Máj – najkrajší mesiac v roku

Svieže farebné jarné trvalky, tulipány, nežné nezábudky a sedmokrásky sú pastvou pre oči. Kvetinou tohto mesiaca sú nenáročné sirôtky, ktoré kvitnú až do konca mája.

Fialové, modré, biele, žlté a rôznofarebné sirôtky sú vhodnou voľbou pre okenné debničky alebo kvetinové záhony, kde vyniknú spolu v kombinácii s tulipánmi a narcismi.

Obľúbené sirôtky

Sirôtky sú veľmi obľúbené aj pre parkovú výsadbu nielen u nás, ale aj v Anglicku, Francúzsku či Holandsku.

Sú nenáročné a dobre znášajú presádzanie aj v období kvitnutia. Pri pestovaní sirôtok je dôležité dbať na pravidelné zalievanie a odstraňovanie odkvitnutých kvetov, čim sa predĺži obdobie ich kvitnutia.

Obzvlášť, keď vo vašej záhrade nechýbajú kvitnúce stromy, okrasné kry a kvetiny, ktorým sa môžete venovať s láskou, aká k tomuto obdobiu nerozlučne patrí.

Rozvoniavajúce orgovány

Máj, najkrajší mesiac v roku alebo májové záhrady skrášľujú bohato zakvitnuté okrasné kry a predovšetkým omamne rozvoniavajúci orgován.

Zvláštnosťou orgovánu je, že jeho vôňa sa nedá z kvetov extrahovať, a preto je ideálne vychutnať si ju počas obdobia kvitnutia.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Či už sa rozhodnete pestovať orgován ako samostatný ker alebo ako súčasť živého plota, vaša záhrada bude obohatená o nádych romantiky. Orgovány bohato kvitnú predovšetkým na slnečných miestach.

Keďže sucho neznášajú dobre, odporúča sa pod konáre nastlať drevnú kôru, ktorá zabráni nadmernému odparovaniu vlahy.

Odkvitnuté kvety je vhodné odstrániť, aby sa rastlina zbytočne nevysiľovala tvorbou semien.

V máji je ešte stále čas na založenie trávnika. Súvislé zelené plochy hustého trávnatého koberca sú nielen okrasou záhrady, ale navyše pôsobia veľmi priaznivým a upokojujúcim dojmom.

Krásny zdravý trávnik si však vyžaduje pravidelnú starostlivosť od jari až do jesene.

Ak túžite po pestovanom trávniku, ale pravidelné kosenie a zavlažovanie vás zaťažuje, vhodným riešením môže byť automatická záhrada. Tento systém pracuje za vás, kým vy v záhrade relaxujete.

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top