Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Kúrenie budúcnosti, Tepelné čerpadlo
Kúrenie budúcnosti, Tepelné čerpadlo

Kúrenie budúcnosti: teplo z obnoviteľných zdrojov

Štáty Európskej únie sa zaviazali znížiť emisie CO2. Nielen priemysel, ale aj segment vykurovania a ohrev úžitkovej vody majú veľký potenciál spolupodieľať sa na tomto záväzku.

Zamýšľate sa nad tým, ako by ste mohli aj vy prispieť k ochrane životného prostredia ekologickým spôsobom vykurovania a zároveň znížiť váš rozpočet?

Tepelné čerpadlo vzduch – voda je ideálnym riešením.

Patrí medzi zdroje, vďaka ktorému získate čistú energiu bez produkcie emisií a nezávislosť na dodávkach zemného plynu a narastajúcich cien fosílnych palív.

Princíp tepelného čerpadla vzduch – voda spočíva v odčerpaní tepelnej energie z vonkajšieho prostredia a jej odvádzaní do vykurovacieho systému objektu.

Atmosféra Zeme je neustále ohrievaná slnečným žiarením.

Tepelné čerpadlo, ako kúrenie budúcnosti túto nízkopotenciálnu energiu vzduchu odovzdáva do vody a topného média pre vykurovanie bytu, rodinného domu či kancelárie a tiež na ohrev teplej úžitkovej vody.

Jeho prevádzkovanie je ekonomickejšie oproti iným tepelným zdrojom vďaka tomu, že využíva princíp prenosu tepla a nie premeny tepla napríklad spaľovaním.

Pracuje podobne ako chladnička, ktorej hnacím prvkom je kompresor poháňaný elektromotorom.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Tepelné čerpadlo umožňuje mnoho variant zapojenia do vykurovacieho systému.

Je možné používať ho samostatne pre ohrev teplej vody, a taktiež ho môžete využívať aj v spojení s ďalšími zdrojmi tepla – kotlom na plyn, drevo, olej či elektrickú energiu.

Nevyžaduje terénne úpravy

Tepelné čerpadlo vzduch – voda je navrhnuté ako split systém. Má oddelenú vonkajšiu jednotku pozostávajúcu z kompresora, inverterového riadenia, kondenzátora a vnútornú jednotku – hydromodul.

Na tento hydromodul sú pripojené všetky ostatné súčasti vykurovacieho systému – radiátory, podlahové kúrenie, zásobník na teplú úžitkovú vodu atď.

Jednou z predností tepelného čerpadla vzduch – voda je rýchla montáž, pretože nevyžaduje žiadne terénne úpravy ani dodatočné investície.

Vďaka tejto výhode sú náklady na zriadenie čerpadla typu vzduch – voda v porovnaní s ostatnými typmi tepelných čerpadiel najnižšie.

Ideálne by mal byť návrh tepelného čerpadla súčasťou projektu stavby.

Nie je to však podmienkou. Tepelné čerpadlo je možné vybudovať aj dodatočne. Musíte ale počítať s vyššími nákladmi, ktoré sú potrebné na zateplenie stavby, na výmenu okien a na prestavbu vykurovacieho systému.

Inštalácia tepelného čerpadla má zmysel len vtedy, keď je stavba zateplená a jej energetická náročnosť zodpovedá požiadavkám vysoko energeticky úsporných budov.

V takomto prípade môžete v budúcnosti rátať s úsporou 60 až 80 % oproti plynovému či elektrickému vykurovaniu.

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top