Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Inteligentné kamerové systémy
Inteligentné kamerové systémy

Inteligentné kamerové systémy

Trh s bezpečnostnými kamerami sa rozvíja viac než kedykoľvek predtým.

S narastajúcou obavou o bezpečnosť sa rozširuje aj počet kamerových systémov, čo v poslednej dobe prináša stále viac možností ich využitia a to nielen na ochranu vlastného bezpečia alebo majetku, ale aj na chytrú video analýzu.

Takýto rýchli technologický rozvoj neustále zdokonaľuje rozlíšenie čipov a tým aj kvality obrazu, a umožňuje poskytnúť základnému monitoringu pridanú hodnotu – inteligentnú video analýzu.

Využitie kamery na ochranu

Video analýzu z pohľadu jej využitia rozdeľujeme na bezpečnostnú a marketingovú.

Bezpečnostné použitie inteligentných funkcií zvyšuje komfort a hlavne pozornosť obsluhy.

Cieľom bezpečnostnej video analýzy je, aby mal operátor monitor, na ktorom sleduje len poplachy a v prípade „normálneho“ stavu nebude tento monitor vyžadovať pozornosť operátora – inými slovami bude prázdny.

Naopak, v prípade poplachu sa automaticky zobrazí obraz z alarmovej kamery (kamier), a prípadne sa ozve aj zvukové upozornenie.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Pomocou video analýzy s použitím nastavených pravidiel, ako detekcia prekročenia virtuálnej čiary, vstúpenie alebo zotrvanie v zóne záujmu, detekcia minimálneho počtu objektov v zóne a pod. môže užívateľ získať cenné informácie bez potreby úvodných a často veľmi zdĺhavých nastavení desiatok filtrov.

Riešenie bez komplikovaných úvodných nastavení, ktoré nie je postavené na bežnej detekcii objektov, ponúka aj kanadská spol.

Avigilon – tu sa využíva detekcia na základe vzorkovania objektov.

Každá kamera má v sebe uchovanú databázu s viac ako 200 000 rôznymi vzorkami pohybu človeka alebo vozidla, preto nie je nutné nič nastavovať a kamera automaticky rozlišuje osobu, vozidlo alebo iný neznámy objekt.

Najväčšou výhodou je, že systém sa stále učí a celé riešenie sa dá označiť ako „umelá inteligencia“.

Využitie kamery na marketing

Neoceniteľnou súčasťou spomínaného systému je jeho využitie, okrem bezpečnostnej video analýzy, aj na marketingovú analýzu.

Tá už nevyžaduje takú presnosť, nakoľko odchýlka resp. chybné rozpoznanie nespôsobí bezpečnostné riziko.

Z pohľadu marketingu sa často používa počítanie ľudí a teplotná mapa.

Inteligentné kamerové systémy priemyselObidve tieto funkcie sú najčastejšie používané v obchodných reťazcoch, kde marketingové oddelenie získa prehľad o pohybe osôb a vie prispôsobiť rozmiestnenie tovaru na najnavštevovanejšie miesta, alebo zefektívniť počet zamestnancov, prípadne ich premiestniť v rámci objektu.

Teplotná mapa je funkcia umožňujúca monitorovanie pohybu v obraze pre zvolené obdobie s výstupom farebnej škály, ktorý vidíte na obrázku.

Čím väčší pohyb ľudí, tým červenšie je dané miesto na monitore.

Pre počítanie ľudí vie kamera poskytnúť výstup do XLS formátu, v ktorom je možné vidieť počet ľudí idúcich dnu alebo von pre rôzne obdobia.

Majitelia obchodov môžu tieto cenné informácie o pohybe a počte zákazníkov veľmi šikovne využiť pri marketingovom plánovaní.

Často je tento systém využívaný na monitorovanie a analýzu pohybu návštevníkov rôznych prezentácií a kultúrnych podujatí.

Inteligentné kamerové systémy sú bezpochyby hnacím motorom vývoja a posúvajú CCTV systémy v pred.

To čo sme kedysi mohli vidieť len v sci-fi filmoch dnes už v skutočnosti existuje a umelá inteligencia sa pomaly stáva súčasťou kamerového segmentu.

(Zdroj: archív, Foto – Pixabay)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top