Dramatické osvetlenie s led
Dramatické osvetlenie s led

Dramatické osvetlenie s LED

Prvú prakticky použiteľnú LED diódu vyvinul v roku 1962 kanadský vedec Nick Holonyak. Odvtedy uplynulo takmer 50 rokov a LEDky sa zdokonalili až do takej podoby ako ich poznáme dnes.

LED osvetlenie do každého priestoru

LED svetelné zdroje boli ešte pred pár rokmi použiteľné prevažne len na dekoratívne účely.

V súčasnosti sa nimi dá bezproblémovo nahradiť hlavné osvetlenie v interiéri ale aj v exteriéri. Farba svetla je však veľmi dôležitá.

Preto do priestorov s technickým zameraním a priestorov, kde je potrebná dobrá viditeľnosť (kuchyňa, kúpeľňa, pracovný stôl, sklad, kancelária) je dobré voliť „studenú bielu“ cca 6000K.

Pre priestory relaxačné, oddychové, priechodné, intímne (obývačka, spálňa, hosťovská, chodba, hotelová chodba, spoločenský priestor) je dobré voliť varianty „teplej bielej“ cca 3000K, ktorá má tendenciu zrelaxovať, kdežto denná biela má funkciu podporiť vitalitu a bdelosť.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Nízka spotreba energie

V prípade ak je záujem podčiarknuť línie v priestore, je vhodné použiť LED dodávané vo forme pásikov, ktoré sú k dispozícii v ohybnom a pevnom prevedení.

Pásiky sú dostupné v moduloch, ktoré sa dajú skracovať a nadpájať.

Inštalácia LED pásov je veľmi jednoduchá, zo zadnej strany majú obojstrannú lepiacu pásku, pomocou ktorej je možné prilepiť pás takmer o čokoľvek.

Uplatnenie si nájdu pri podsvietení kuchynskej linky, osvetlení schodov, stropov, stien, podláh, zrkadiel, nábytku, alebo nasvietení sklenených políc.

Výsledkom je dramatické osvetlenie s LED, ktoré vytvára zároveň aj zaujímavú atmosféru. Inštaláciu na stenu uľahčujú špeciálne hliníkové profily, ktoré vyriešia aj estetickú stránku.

Veľkou výhodou LED pásov je nízka spotreba energie – až o 90% menej, dlhá životnosť – až 100 tisíc hodín, minimálna prevádzková teplota, minimálna montážna výška, široké spektrum farieb, možnosť stmievania, delenia na ľubovoľnú dĺžku.

V prípade, že pre architektonické osvetlenie studená a teplá biela nepostačuje, je možné vybrať si zo základných farieb – červenú, zelenú alebo modrú.

Ak je kladená požiadavka na farebnosť a možnosť voliť ľubovoľný odtieň, tak sa odporúča použiť svietidlá vybavené RGB diódami.

Pridaný riadiaci systém umožňuje užívateľom jednoducho a komfortne nastaviť nielen požadovaný farebný odtieň ale aj plynulú alebo skokovitú zmenu farby.

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top