Bezpečnostné dvere: chránia súkromie a majetok
Bezpečnostné dvere: chránia súkromie a majetok

Bezpečnostné dvere: chránia súkromie a majetok rodiny

Zlodej dokáže spôsobiť značnú finančnú škodu už len tým, že poškodí vchodové dvere.

Ak z bytu odnesie televízor, domáce kino, rádio, počítač a inú drobnú elektroniku tak finančná škoda stúpa veľmi vysoko.

Poškodené spomienkové predmety na určité udalosti, rodinné fotografie a iné, pre niekoho nepodstatné drobnosti však nikto nenahradí.

Bezpečnostné dvere, chránia súkromie a majetok rodiny. Určite dáte za pravdu, že súkromie je oveľa dôležitejšie ako hmotné veci, ktoré si neskôr môžeme kúpiť.

Takto sme zodpovedali aj otázku tých, ktorí si pri výbere dverí kladú otázku, či sa im investícia vráti.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Zanedbať otázku bezpečnosti sa neoplatí. Z hľadiska vlámania dvere a okná patria medzi najrizikovejšie miesta stavby a sú prvou a často aj jedinou prekážkou pri násilnom vniknutí do bytu.

Ako si vybrať tie správne dvere?

Kvalitné bezpečnostné dvere sa vyrábajú na mieru a majú pevnú oceľovú konštrukciu s celoplošnou oceľovou platňou a rozvorovým systémom.

Európske normy rozlišujú viac druhov bezpečnostných tried dverí, pričom platí, že čím vyššie číslo, tým vyšší stupeň ochrany.

Odborníci odporúčajú minimálne 3. bezpečnostnú triedu odolnosti, v ktorej musia dvere odolať napríklad aj dlhému páčidlu a dvojnásobnému tlaku ako v 2. triede.

Takéto dvere musia tvoriť celok so špeciálnou oceľovou zárubňou, zámkom, bezpečnostnou vložkou, bezpečnostným kovaním a prípadne zasklením na rovnakej bezpečnostnej úrovni.

Bezpečnostnú triedu dverí si overte na certifikáte odolnosti proti vlámaniu podľa EN1627 (ak tam nie je uvedená, môže ísť o falzifikát) – pýtajte si certifikát v jazyku, ktorému rozumiete!

Keď vám dvere privezú, na výrobnom štítku si overte vlastnosti uvádzané výrobcom – bezpečnostnú triedu, požiarnu odolnosť aj krajinu pôvodu.

(Zdroj: Ing. Jozef Porvazník, www.secdoor.sk)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavené práce

    Stavba a služby
    Go to Top