Albánsko, skrytá perla Európy
Albánsko, skrytá perla Európy

Albánsko: skrytá perla Európy

Skrytá perla Európy, ako je označovaná balkánska krajina Albánsko. Piesočnaté pláže, nedotknutá príroda, rušné mestá, viac než 200 slnečných dní v roku a nízke náklady na život, sú predpokladom k jej rozvoju v cestovnom ruchu.

Z bývalej komunistickej krajiny s nestabilnou politickou situáciou sa Albánsko transformovalo na krajinu, ktorá sa v súčasnosti teší všeobecnej prosperite, stabilite a vďaka stredozemnému podnebiu a prírodným krásam pôsobí ako magnet pre turistov.

„Krajina má čo ponúknuť návštevníkom, či už sa zaujímajú o obchodné aktivity alebo cestujú za oddychom. Očakáva sa, že návštevnosť krajiny a jej popularita bude v nasledujúcom období rásť.

Investovanie do nehnuteľností

Tento trend vytvára veľmi výhodné podmienky na investovanie do nehnuteľností v Albánsku, či už pre jednotlivcov alebo väčšie spoločnosti – developerov,“ hovorí Peter Walshe, marketingový riaditeľ Lalzit Bay Resort and Spa.

Názor marketingového riaditeľa bude zrejme namieste.

Svetová banka zostavila pre rok 2015 rebríček krajín, v ktorom hodnotila obtiažnosť v podnikaní. Hodnotených bolo 189 krajín, medzi ktorými bolo Albánsko v roku 2013 na 108. mieste.

V priebehu jedného roka svoju pozíciu zlepšilo o 40 priečok a v súčasnosti je 68. krajinou v rebríčku.

Tento neuveriteľný progres dokazuje, že kroky vlády na podporu prílivu zahraničného kapitálu, znižovanie registračných poplatkov, zjednodušenie procesu na získavanie stavebného povolenia a implementácia nových zákonov pri územnom plánovaní sa vyplácajú.

Krajina sa stáva atraktívnou pre podnikanie.

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2024-01-20T08:54:24+01:00

Tvorba webových stránok. Riešenia prijateľné pre všetkých a na každý typ podnikania!  Rezervuj si konzultáciu

Nie sú to iba podnikateľské aktivity, ktoré lákajú zahraničných návštevníkov do Albánska.

Piesočnaté pláže

„Piesočnaté pláže, nedotknutá príroda, rušné mestá, viac než 200 slnečných dní v roku a nízke náklady na život sú predpokladom na to, aby Albánsko v rozvoji cestovného ruchu nasledovalo príklad svojich susedov – Chorvátska a Čiernej Hory,“ hodnotí Peter Walshe, marketingový riaditeľ, Lalzit Bay Resort and Spa.

Krajina, ktorá sľubuje veľa nielen dovolenkárom, ale aj investorom, sa zaradila medzi top desiatku najrýchlejšie sa rozvíjajúcich dovolenkových destinácií na svete.

Úspechy developerov

Skrytá perla Európy zaznamenáva väčšie a zaujímavejšie developerské projekty.

Narastajúci počet rozsiahlych novostavieb je jednoznačným ukazovateľom, že albánsky realitný trh prežíva boom. Výsledky Albánskeho národného štatistického úradu INSTAT uvádzajú 149,6% nárast v rozlohe novostavieb, ktorým bolo udelené stavebné povolenie.

Záujem o albánske novostavby prejavujú nielen zahraniční, ale aj domáci investori. Peter Walshe, marketingový riaditeľ Lalzit Bay Resort and Spa, vysvetľuje:

„Realitný trh v Albánsku je na vzostupe už istý čas, a to hlavne vďaka zvýšenému záujmu turistov o túto skrytú perlu Európy. Aktuálne výsledky zverejnené štatistickým úradom INSTANT len potvrdzujú dianie v krajine.

Počet novostavieb narastá. Narastá aj objem finančných prostriedkov investovaných do stavebného sektoru zahraničnými firmami, ale aj jednotlivcami, ktorí si uvedomujú, že teraz je ideálny čas na kúpu nehnuteľnosti v Albánsku.“

Hlavné mesto Tirane

Najväčší záujem o výstavbu developerských projektov je v hlavnom meste Tirana a blízkom okolí. Lalzit Bay Resort and Spa sa nachádza len 30 minút od medzinárodného letiska v Tirane.

Je ukážkovým príkladom úspešného developerského projektu, ktorý sa rozkladá na pobreží Adriatiku na nedotknutej pláži.

Vzhľadom na to, že lokalita je vzdušnou vzdialenosťou len 80 km vzdialená od Talianska, má obdobné klimatické podmienky a jedinečné prírodné krásy – nekonečné piesočnaté pláže, úchvatné horské masívy, slnečné podnebie a nedotknutú krásu.

Lalzit Bay je v porovnaní s ostatnými rezortmi o krok vpred, keďže výstavba pokročila a v súčasnosti je infraštruktúra a výstavba apartmánov prvej etapy takmer dokončená.

Začala sa výstavba ďalších piatich dovolenkových víl s priestranným interiérom a exteriérom.

Terénne úpravy sú naplánované na záver tohto roka. Prvých 80 apartmánov je na 80 % vypredaných. K dispozícii sú aj deluxe apartmány a vily.

Nehnuteľnosti disponujú jednou až dvoma spálňami a väčšie vily troma až štyrmi s tým najkvalitnejším vybavením inšpirovaným kalifornskými prímorskými nehnuteľnosťami. Ceny nehnuteľností sa pohybujú v rozpätí 35 000 Eur až 360 000 Eur.

Ak patríte medzi dobrodružné typy milujúce výzvy, ktoré so sebou prináša objavovanie skrytého potenciálu, možno sme vás naším príspevkom práve inšpirovali a využijete možnosť kúpiť si nehnuteľnosť v Albánsku ako investíciu, spočiatku ju využívať pre vlastnú rekreáciu a neskôr ju zhodnotiť.

(Zdroj: Lalzit Bay Resort and Spa)

Autor: Lyda
Go to Top