Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

Ako ochrániť nás aj náš majetok? Dom
Ako ochrániť nás aj náš majetok? Dom

Ako ochrániť nás aj náš majetok?

Pre minimalizovanie hrozieb v súvislosti s krádežou a vlámaním stačí zaviesť určité opatrenia, ktoré môžu ochrániť nás aj náš majetok.

Tieto opatrenia môžeme nazvať ako režimovo – organizačné a opatrenia pomocou pasívnych a aktívnych prvkov ochrany.

Režimovo – organizačné opatrenia

Spočívajú v tom, že zlodeji málokedy vstupujú do domu spontánne, ale po určitej príprave, počas ktorej zisťujú režim v dome, t. j. najvhodnejší čas na jeho vykradnutie.

Počas letnej dovolenkovej sezóny bývajú domy a byty prázdne, čo páchateľom umožňuje do nich kedykoľvek vniknúť.

Ako ochrániť nás aj náš majetok? JablotronPreto je na mieste zvýšiť pozornosť okolia, požiadanie susedov alebo známych, aby nám napríklad v byte polievali kvety.

Ide o navodenie zdania, že v byte sa niekto zdržiava.  Je dobré ak sa každý deň pohne so záclonou. Večer nechať aspoň na hodinku rozsvietené svetlo.

Aktivovať si presmerovanie telefónneho čísla na číslo rodiny alebo známych a  pravidelne vyberať poštové schránky.

Pasívne prvky ochrany

Ďalšie veľmi dôležité opatrenia sú pasívne prvky ochrany rodinného domu.

Patria sem mechanické zábrany, ako stavebné konštrukcie, mreže, otvorové výplne, bezpečnostné sklá, resp. fólie, úschovné trezory, uzamykacie systémy, oplotenia a pod.

Poznáme ich tiež ako mechanické opatrenia, kde bezpochybne patria kvalitné bezpečnostné dvere s viacbodovým uzamykaním v kombinácii so zámkami s vyššou úrovňou bezpečnosti, ktoré sa nedajú otvoriť jednoduchým spôsobom.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Vo všeobecnosti je však kvalitná zámka pre bežnú kategóriu zlodejov veľmi efektívnou prekážkou.

Bežného zlodeja môže odradiť, no profesionálovi kvalitná zámka sťaží prácu, ale neodradí ich.

Aktívne prvky ochrany

Preto minimálne rovnakú prioritu majú aj aktívne prvky ochrany, patriace do skupiny technickej ochrany, tzv. elektronické zabezpečenie.

Práve tento systém dokáže kontrolovať náš dom ako celok a zvýšiť tak nielen komfort bývania, ale zabezpečiť aj nenahraditeľný pocit istoty, pocit bezpečia celej rodiny.

Ako ochrániť nás aj náš majetok? KameraO elektronických zariadeniach slúžiacich na ochranu sa traduje, že sú drahé, dizajnovo nevkusné, technicky náročné a ťažko ovládateľné, opak je však pravdou.

Dnes sú finančne oveľa dostupnejšie, ako si mnoho ľudí myslí.

Cenovo sú porovnateľné napríklad s bežnými elektrickými spotrebičmi, ktoré sú v každej domácnosti samozrejmosťou.

Ich technické, ale aj estetické prevedenie je vyvíjané tak, aby ho mohli ovládať dospelí aj deti.

Vzhľadovo pôsobia moderne a disponujú nadčasovým dizajnom, ktorý dokáže splynúť s vaším domovom.

Hovoríme o zariadeniach slúžiacich na elektronickú ochranu, ako sú domové zabezpečovacie ústredne, bezdrôtové systémy, komunikátory, čítačky kariet, detektory pohybov, dymu, horľavých plynov, rozbitia skla, otvorenia dverí, okien, výstražné sirény, kódové zámky, alarmy, kamerové systémy, zobrazovacie monitory.

(Zdroj: archív, Foto – Eltech Košice)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top