Navštívte online portál stavebných prác a súvisiacich služieb – zadajdopyt.sk

7 dôvodov na zateplenie domu polystyrénom
7 dôvodov na zateplenie domu polystyrénom

8 Dôvodov na zateplenie domu

Predĺženie životnosti stavby
Zateplením obvodového plášťa a nosnej konštrukcie objektu získate nový tepelnoizolačný obal. Zabezpečíte tak lepšiu ochranu pred vplyvom klimatických podmienok vonkajšieho prostredia.
Nový obal spomaľuje predčasnú degeneráciu a predlžuje životnosť stavby.
Úspora na vykurovaní

Nielen tepelnou izoláciou obvodových stien, ale aj výmenou okien, prípadne riešením vykurovania môžete náklady na vykurovanie znížiť až o polovicu.

Pre udržanie izbovej teploty v nezateplenom byte treba počítať s oveľa vyššími nákladmi ako v zateplenom byte, čo pri neustále rastúcich cenách za energiu je nevýhodou.

Ochrana životného prostredia, znížením emisií škodlivých látok do ovzdušia.

Potlačenie vzniku plesní

Dobre zateplený dom znemožňuje kondenzáciu vodných pár na vnútornom povrchu obvodovej steny, čo vedie k zamedzeniu vzniku plesní.

Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2020-10-21T15:24:16+02:00

Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-01-29T11:01:18+01:00

Prihlás sa u nás na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v týždni sa v čase od 13:00 do 14:30 hod. máš možnosť sa zúčastniť konzultácie na témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

Odstránenie problémov so zatekaním

Zateplením celej budovy a hydroizoláciou stropov a plochých striech hlavne u panelových stavieb zabránite zatekaniu cez škáry v panelových dotykoch obvodových stien a na strechách.

Zníženie hluku

Zvukoizolačnú schopnosť tepelných izolácií zvýšite výberom vhodného druhu a hrúbky zatepľovacieho systému, čím zlepšíte nielen tepelné, ale aj akustické vlastnosti konštrukcie budovy.

Zvýšenie komfortu bývania

Zateplený dom zvyšuje celkový komfort. Zvýšenie teplôt v zimnom období a zníženie prehrievania stien v letnom období. Už spomínané potlačenie vzniku plesní, vyšší hygienický štandard v celom objekte.

Ohľaduplnejší prístup vlastníkov k spoločnému majetku v domoch s viacerými obyvateľmi.

Bezpečnosť

Zateplenie obvodových stien budov väčšinou sprevádza aj rekonštrukcia starých a nebezpečné balkónov a lodžií plné systémových porúch. Niekedy ich z opatrnosti obyvatelia domu ani nepoužívajú.

Nezabudnúť na nové elektrické rozvody a u bytových domov na výmenu výťahov za modernejšie, priestrannejšie, úspornejšie a hlavne bezpečnejšie.

Zvýšenie hodnoty

Niet pochýb, že zateplená a hlavne kompletne obnovená budova získa na svojej hodnote. Cena vášho domu vzrastie.

Najlepším východiskom pre zvýšenie celkového komfortu bývania je bezpochyby vyššie odporúčaných 8 dôvodov na zateplenie domu!

(Zdroj: archív)

Autor: Lyda

Pracujeme v tvojej lokalite

Práca na dome

Vyžiadaj spätné volanie

    Dopyt na stavebné práce

    Stavba a služby
    Go to Top